Balkónové paradajky, kam s nimi?

Mala som dnes zase milú návštevu. Tetu z rodinného domu na lazoch. Po srdečnom zvítaní, keďže sme sa dávno nevideli, sme sa usadili v kuchyni a začali sa rozprávať.


Našou obľúbenou témou je záhrada, no a teraz samozrejme jarné práce. Pýtala sa ma, či som už posadila všetko. Ja mám záhradu hlavne pre potešenie, takže žiadnu zeleninu okrem pažítky a ligurčeka nepestujem. Nemám na to ani čas, ani vhodné podmienky. Ani teta nepestuje nijakú zeleninu…

Posledne ma však zaujali nové odrody paradajok, vhodné do hrantíkov na balkón. Také malé, zlaté kríčkové. Bolo rozhodnuté. Tohto roku budeme mať paradajky z vlastnej úrody.

Kúpila som semienka a v správnom čase, samozrejme podľa lunárneho kalendára, zasiala. Dnes majú sadeničky už asi 7-8 centimetrov, hrubé stonky a niekoľko párov pravých voňavých listov. Mám z nich naozaj radosť.

moje priesady paradajok

moje balkónové paradajky, odroda Vilma

paradajkyNo a o tú radosť som sa dneska chcela podeliť s mojou návštevou. Tak som sa pochválila, že som si sama vypestovala priesady balkónových paradajok. Nečakala som žiadnu veľkú slávu, ale musím priznať, že ani takúto odpoveď. Že vraj: „Čo by som robila s balkónovými paradajkami, keď nemám balkón.“ Z úcty voči tete som túto hlášku akože prepočula, ale inak by som sa bola asi schuti zasmiala.

Tak sa vás pýtam: „Bol by aj pre vás problém pestovať balkónové paradajky v rodinnom dome s malým dvorom a ešte menšou predzáhradkou?“

3 myšlienky na “Balkónové paradajky, kam s nimi?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.