Ako som skoro reklamovala nový mixér

môj nový robot

Aj vy máte občas pocit, že vaše elektrospotrebiče chcú byť múdrejšie ako vy? Pri mobilných telefónoch je to bežné, ale že by takéto ambície mal aj kuchynský mixér? Ani ja by som tomu neverila, no stalo sa. Môj nový kuchynský robot sa rozhodol, že keď nemá všetky súčiastky na svojom mieste, jednoducho fungovať nebude a basta. Trvalo mi veru hodnú chvíľu, kým som prišla na to, čo sa mu vlastne nepáči.


Kuchynských pomocníkov nikdy nie je dosť. A to aj napriek tomu, že nejedna kuchyňa už doslova praská vo švíkoch. Podobné je to aj u nás doma. Ale taký šikovný robot s hákom na miesenie cesta by sa predsa len občas zišiel. Zvlášť keď potrebujete vymiesiť cesto na kilový chlieb. A práve preto som pred pár dňami nevydržala a spolu s priateľom sme vybrali úplne nový prístroj. Nevedela som sa dočkať, kedy ho doma vyskúšam.

Kuchynský robot čo vie takmer všetko

robot šikovný a múdry
robot šikovný a múdry

Podľa popisu by mal tento úžasný pomocník nielen miesiť či šľahať cesto. Jeden nadstavec slúži po pripevnení príslušných nožíkov aj ako strúhadlo na zeleninu a ovocie. No a na ďalší nadstavec keď pripevním nádobku s nožmi, získam funkčný mixér na ovocie či šľahač na prípravu domácej majonézy. Ibaže uviesť do chodu tento všestranný zázrak sa nám doma podarilo až na druhý pokus. Po jeho vybalení z krabice som si totiž, ja šikovná, nevšimla, že každý nadstavec má okrem svojej špeciálnej funkcie aj svoju špeciálnu krytku. A keď chcem použiť trebárs šľahač, ostatné dva nadstavce musia byť zabezpečené krytkou. No ja som pri skúmaní nadstavcov všetky krytky zložila a naspäť som ich už akosi zabudla pripevniť. Zbadala som sa až vo chvíli, keď som šľahač chcela spustiť. Darmo som ho zapínala, skúšala prívod elektriny. Nič nepomáhalo. Môj šľahač sa ani nepohol.

A možno by som ho išla aj rovno reklamovať, keby priateľovi nenapadlo popozerať všetky nadstavce. Postupne na ne nasadil všetky príslušné krytky a šľahač zapol. A viete, čo sa stalo? Hák na miesenie sa pohol a všetko odrazu fungovalo tak ako má.

No čo už. Moderné prístroje môžu byť občas pozornejšie ako my, ich majitelia. Veď ak by som práve nepoužívané nadstavce nechala odokryté, mohol by sa do nich dostať kúsok cesta či iná nečistota a poškodiť ich. No a práve pred týmito rizikami sa takýto múdry prístroj chráni sám.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.