Balkónové paradajky IV.

Polovica augusta za nami. Chvíľami to vyzeralo, že už je za nami aj leto. Citeľné ochladenie a akési obdobie dažďov dalo zabrať celej záhradke. Hlavne však uhorkám a paradajkám. Po napadnutí plesňou uhorkovou niektoré rastliny uschli úplne. Iné sa trochu trápili, ale keď sa oteplilo, znovu sa zazelenali. Moje balkónové paradajky, chránené pred silným dažďom, toto obdobie zvládli bez väčších problémov.


Bodaj by aj nie. Veď u mňa majú „all inclusive“. Pravidelná zálievka dva krát denne, kvalitné hnojivo, občas nejaké to kyprenie. Ešte aj oporné paličky som im dopriala, aby sa nepolámali od toľkej úrody. No a ony to vzali naozaj vážne.

balkónové paradajky

moje balkónové zátišie

Od prvej úrody začiatkom júla sú stále obsypané malými cherry paradajkami. Len čo pozbieram zrelé červené, dorastú ďalšie a ešte aj dnes vyrastajú nové mladé výhonky s ďalšími kvietkami. A že sú malé? Ale ich je veľááá. A chutia výborne.

chilli papričky

červené susedky

Čo sme však ešte nevyskúšali z mojej balkónovej úrody sú chilli papričky. Dve rastlinky, čo mi darovala kamarátka, vyrástli tak na pol metra. A plodov majú tiež neúrekom. Najprv boli tmavo zelené, ale postupne sa vyfarbujú na červeno. Už sa s dcérou tešíme, ako ich navlečieme na niť a budeme sušiť v kuchyni. No a samozrejme ich budeme aj používať. Ale to až neskôr, keď sa ochladí. Teraz nás slniečko ešte zohrieva dosť.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.