Cibuľa liečiteľka

Hurá. Mám to za sebou. Či už to bola len obyčajná viróza alebo rovno chrípka, je mi v podstate jedno. Dôležité je, že to celé trvalo len pár dní. Dokonca u mňa neplatilo ani staré známe, že nádcha liečená trvá týždeň a neliečená sedem dní. Celý tento stav, vrátane tečúceho nosa, bolesti kĺbov, hlavy aj svalov, som zvládla za štyri dni. A to, prosím pekne, bez jedinej chemickej tabletky. Len pomocou homeopatie, bylinkových čajov a obyčajnej cibule. Neveríte?

 


Stavy, podobné tomu, aký som zažila minulý týždeň, sa u mňa neopakujú až tak často. Celý rok som nič podobné nezažila. V sobotu mi ešte nič nebolo, ale v nedeľu som už cítila únavu. Bolo mi zima a nos sa mi zmenil na tečúci vodovodný kohútik. Jediné, čo ma vtedy zaujímalo, bolo ticho a teplá posteľ. Ibaže problém. Nič som v práci nepovedala, dovolenku som si kvôli nachladnutiu brať nechcela a navyše v práci nastával dosť perný týždeň. Rozhodla som sa teda, že to skúsim zvládnuť takpovediac za chodu. Teda presnejšie za chodu do práce.

Do postele s cibuľou a horúcim čajom

Hneď prvý deň v práci s virózou bol nekonečný. Minula som asi dva balíčky jednorázových papierových vreckoviek, no a môj nos podľa toho aj vyzeral. Kto ma nepozná, mohol by si pokojne myslieť, že som starý alkoholik. Ale zvládla som to. Po príchode domov som už len rýchlo urobila najnutnejšie opatrenia a potom zaľahla do postele. A aké tie opatrenia boli?

V prvom rade ošetriť nos. Homeopatická mastička s nechtíkom v bielej vazelíne je na takéto prípady ako stvorená. Potom som si uvarila bylinkový čaj. Inak by som sa totiž nevypotila. Bol namiešaný z vŕbovej kôry, tá pôsobí ako prírodný liek proti teplote a zápalu. Ale bola v ňom aj lipa, materina dúška a sladké drievko. Samé dobré veci na vypotenie aj proti prípadnému kašľu. Našťastie aspoň ten som nemala. No a keď som mala čaj uvarený, došlo na posledné, najdôležitejšie opatrenie. Očistiť a nakrájať veľkú cibuľu na kúsky, rozložiť ju na tanierik a umiestniť na nočný stolík. Teraz som si už mohla ísť ľahnúť. Krátko na to som zaspala.

cibule

Po štyroch dňoch celkom zdravá

Takto to pokračovalo celé štyri dni. Od pondelka do štvrtku. Ráno do práce, potom čaj a cibuľa pri posteli. No už vo štvrtok mi bolo podstatne lepšie a v piatok ráno, teda Veľký piatok, som vstala z postele bez akýchkoľvek príznakov. Bez bolesti, bez únavy, bez nádchy. A dokonca aj bez herpesu. Čo ma prekvapilo asi najviac. Keďže oslabenie môjho tela bolo značné a podráždenie okolo nosa tak isto. Čo spôsobilo, že som sa z tohto stavu dostala tak rýchlo?

Za jedno asi to, že som za celú dobu nevzala jednu jedinú chemickú tabletu. Ani proti teplote. Ani proti bolesti. Lebo tieto, a to mnohí nevedia, len potláčajú príznaky a vlastné uzdravenie len oddialia. Zato som tri dni spala s cibuľou. A aj keď to bola dokonalá antikoncepcia, splnila svoj účel. Rozkrojená cibuľa mi totiž nielen, že pomohla uvoľniť upchatý nos, ale zrejme naozaj zničila aj vírusy, ktoré sa pokúšali nado mno zvíťaziť.

Na záver len dodám, že som si dávala ku posteli každý deň cibuľu čerstvú a pevne verím, že sa ňou nenakazia tie úbožiatka dážďovky, keďže použitá cibuľa skončila v komposte.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.