Krabice na pizzu

Pizza získala povesť nekvalitnej potraviny vďaka niektorým nepoctivým výrobcom. Dobre a správne pripravená pizza z kvalitných surovín je ale chutným a výživným jedlom. Pravda, musíme si dávať pozor, koľko jej naraz zjeme. Lebo aj dobrého veľa škodí. A tak po dobrom jedle v príjemnej spoločnosti v obľúbenej pizzerii prichádzajú k slovu pizza boxy, v ktorých si nesieme domov polovicu dobrej pizze. Len dajte pozor, aby ste ju nezjedli hneď po príchode domov a pri televízii. To by bol zdravý životný štýl hneď v ťahu 😉


Pokiaľ máte pizzu radi a navštívili ste už viacero pizzerií, tak už viete, že nie všetky pizza krabice sú rovnako kvalitné. Niektoré sú pekné, s potlačou, trvanlivé, pizza sa vám v nich dobre nesie.

Pizza krabice od dobrého výrobcu sa vyznačujú najmä:

   pizza boxy sú vyrobené z 3 vrstvovej vlnitej lepenky
   vlna typ E v prevedení bielo-biela, bielo-hneda a hnedo-hnedá
   pizza boxy bez potlače štandardne dostupné zo skladových zásob
   pizza boxy s potlačou individuálnej grafiky jednej až štyroch farieb

Pekná potlač môže odlíšiť pizza boxy jednotlivých reštaurácií a zdôrazniť tak dominanciu tých najkvalitnejších.

pizzabox

Úplne inak sa ale na problematiku pozerá prevádzkovateľ pizzerie. Pizza boxy musia byť schopné tiež udržať teplo pri rozvoze hotovej pizze k zákazníkovi. Musia byť hygienicky nezávadné. A najmä, musia sedieť na každú veľkosť vyrábanej pizze, aby sa cestou z kuchyne ku konzumentovi zachovala nie len jej chuť, ale aj tvar. Teda dodávateľ musí byť schopný dodať aj rôzne rozmery. Na každú veľkosť pizze správne pizza boxy.

Reštauračnému podnikaniu vládne tvrdá konkurencia. My ako zákazníci máme možnosť výberu, kde minieme svoje peniaze. A tak po kritériách kvalitných surovín, skvelej receptúry i dobrého kuchára prichádza na rad aj to, v akom obale si svoje jedlo odnesieme domov, keď z rôznych dôvodov nemáme možnosť uvariť si zdravé jedlo doma. Pizza krabice môžu byť tým rozhodujúcim jazýčkom na váhach.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.