Čím zakúriť v saune

Pobyt v saune je typickým pre časť Ruska a Fínska. Nie len, že umožňuje v chladnom podnebí prehriať celé telo a osviežiť ducha, ale má aj blahodárne účinky na zdravie človeka. Preto sa sauny rýchlo rozšírili do celej Európy a stavajú sa aj u nás. Než sa rozhodne aj vy pre svoju saunu, musíte si vybrať vhodný zdroj tepla.

Pece do sauny majú za úlohu vyhriať nie len vzduch, ale najmä vytvoriť dostatok pary. Pobyt v horúcej pare je totiž základným princípom saunovania. A následné prudké ochladenie v studenej vode alebo dokonca v snehu. Para vzniká najčastejšie polievaním rozhorúčených kameňov vodou, ale záleží najmä od toho, kde si plánujete svoju saunu zriadiť. Iné je to v meste a iné ak bývate na vidieku.

saunová pec

Ideálne je postaviť si saunu ako osobitný objekt v záhrade, blízko kúpacieho jazierka. Zdrojom pary budú saunové kachle na drevo a nemusíte sa trápiť budovaním elektrického prívodu pre pec. Osvetlenie vyriešite aj solárnym systémom s akumulátormi. Samozrejme, že takéto saunové kachle vyžadujú viac starostlivosti, ale poskytnú vám za to autentický zážitok. A drevo je na vidieku stále ľahko dostupným palivom.

elektrická pec do sauny

Jednoduchšou obsluhou sa vyznačujú saunové pece elektrické a netreba pre ne budovať ani komín. Zaberú menej miesta a preto sú obľúbené pri budovaní sauny vo vnútri domu alebo aj bytu. S ich pomocou ľahko prebudujete niektorú voľnú miestnosť na saunu a pece do sauny volíte podľa jej veľkosti a uvažovaného počtu ľudí v saune. Niekto dáva prednosť samote, pre iného je to príjemné stretnutie s priateľmi s rovnakými záujmami.

Moderné saunové pece vám dovoľujú zvoliť si miesto aj druh sauny podľa vašich preferencií a dispozičných možností. Či už prerábate dom alebo budujete zbrusu novú saunu, vždy si vyberiete podľa seba. A už onedlho si môžete užívať saunu a jej blahodárne účinky vo svojej vlastnej saune.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.