Starať sa o pleť? A ako?

Starostlivosť o pleť nepochybne patrí medzi dôležité aktivity každej ženy, pokiaľ si chcú udržať mladistvý vzhľad do vyššieho veku. Samozrejmosťou výbavy každej ženy by mal od určitého veku byť hydratačný krém, denný krém, nočný krém a špeciálny krém na oči.

V každom období života sa o pleť staráme trochu inak, ale základom je správne odličovanie, čistenie a umývanie tváre. Odličovanie býva najčastejším hriechom mladých dievčat, ktoré po párty a veselej noci často zaľahnú rovno do mäkkých perín. Ale tento drobný prehrešok môže vážne poškodzovať pleť a môžeme si tak zarobiť na pekný problém v budúcnosti. Pritom dnes na trhu existuje toľko pomôcok a prostriedkov na odličovanie. Či už sa jedná o odličovacie tampóny, vody, mlieka…Mne osobne sa veľmi pozdávajú odličovacie obrúsky. Sú skladné, veľmi praktické a pohodlné a menšie balenie so sebou môžete nosiť v kabelke pre prípad, že by ste na noc skončili nečakane niekde inde.

pletovykrem

Okrem čistenia pleti je potrebné pleť dobre hydratovať-čiže zvlhčovať. Niektoré vody, hlavne tie tvrdé, našu pleť riadne vysušujú. Preto si mnohé z nás umývajú tvár špeciálnymi minerálkami, alebo mäkkými stolovými vodami. Ak však nechcete vláčiť z obchodov fľaše s vodou ešte aj na tvár, vyberte si kvalitný hydratačný krém. Poraďte sa v obchode, alebo u kozmetičky. Ja preferujem na prvý krát kúpu malého balenia krému, aby som vyskúšala, či mi bude robiť na pleť dobre. Pretože sme každá individuálna a to, čo je super pre kamarátku, ešte nemusí byť dobré pre mňa. Používanie denného a nočného krému sa nám odmení vo vyššom veku, kedy sa prejavia všetky hriechy mladosti. Krémy treba starostlivo vybrať a ak sa cítite len trošku nepohodlne, že vás krém „svrbí“, alebo sa cítite napnutá, nepoužívajte ho a hľadajte ďalej. Zvýšenú starostlivosť venujte okoliu očí a samozrejme nezabúdajte na krk, dekolt a ruky. Tie často prezradia vek rýchlejšie ako vaša usmiata tvár.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.