Dni Keltov

Naša krajina je miestom, ktorým sa prevalilo „sťahovanie národov“. Preto môžeme hovoriť o tradíciách nie len Veľkomoravských a cyrilometodských, ale v histórii tejto krajiny nájdeme oveľa viac. A nezmazateľnou súčasťou našej histórie sú aj Kelti.


Kelti boli zaujímavým národom bez centralizovanej správy a ich život civilný aj duchovný bol úzko spätý s prírodou. Vyspelý národ ovládal mnohé tajomstvá života aj vesmíru, mal svoj kalendár a žil aj bohatým kultúrnym životom. Z archeologických vykopávok na rôznym miestach nie len u nás, ale v celej Európe sa dozvedáme fragmenty z ich histórie.

Na chvíľu sa do dávnej minulosti môžete vrátiť na akcii Dni Keltov v Tatralandii. Pre dospelých aj deti je pripravený zaujímavý program, z ktorého vyberáme:

  • Písanie keltským písmom
  • Tvorba keltských amuletov
  • Kreslenie keltskej mince
  • Keltský tetovací salón
  • Maľovanie na tvár

Naučiť sa môžete staré keltské tance a vyskúšate si bojové umenie keltských bojovníkov či streľbu z katapultu. Rodinné fotoalbumy obohatia zábery vašej rodiny v dobových kostýmoch. Zabaviť sa môžete s celou partiou pri hľadaní Keltského pokladu.

Ale nie len na krátky program sa oplatí navštíviť tento kraj a hľadať ubytovanie Liptov ponúka oveľa viac. Pre milovníkov kúpania alebo rybárčenia je tu Liptovská Mara. Vodná nádrž ale nie je iba priehradou pre elektráreň. Veľká vodná plocha je tým, čo robí priehradu Liptovská Mara zázemím pre milovníkov lodičiek a plachetníc.

Pre niekoho zas slovné spojenie „Dovolenka Liptov“ znamená turistické výlety po horách, ktoré sú prekrásne. V tomto období dozrievajú čučoriedky, nájdete maliny i černice a počas výletu po turistických chodníkoch sa môžete kochať nádhernými výhľadmi.

Pohľad na Tatralandia cenník dovolí vybrať si pre vás optimálny druh relaxu. Navštívte Dni Keltov a ak ste na Liptove ešte neboli, tento kraj si zamilujete a radi sa sem budete vracať. Dovolenka Liptov je dovolenka plná zážitkov.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.