Ako sa zmenilo nakupovanie počas karantény a po nej?

Nakupovanie je jeden zo základných úkonov, ktorému sme pravidelne podrobovaní všetci. Príchod pandémie korona vírusu však zmenil mnohé aspekty nakupovania. Ako sa nakupovanie menilo a aké výhody môžete aktuálne využívať?

Nakupovanie má už dlhé roky zaužívanú podobu. Zozačiatku sme tu mali len kamenné predajne, v poslednom desaťročí sa k nim vo veľkom pridali aj internetové obchody, ktoré sa stali rýchlo veľmi obľúbenými. Bez kamenných predajní by sme sa však stále nezaobišli, teda, nie bez všetkých. Práve pandémia korona vírusu nám naplno ukázala, ktoré predajne sú skutočne nevyhnutné vo svojej kamennej podobe a ktoré sa dajú jednoducho nahradiť ich online podobami. Ako sa menia nákupné zvyky Slovákov?

Najdôležitejším druhom predajní sú supermarkety s potravinami a práve pri nich sa počas pandémie ukázalo, že stále nie sú nahraditeľné online alternatívami. Síce niektoré potraviny sa dajú zohnať aj online a dokonca vznikajú rôzne experimenty s online predajom potravín a ich následným dovozom až ku vám domov, tie stále nie sú natoľko obľúbené, aby ich využívala väčšina obyvateľov Slovenska. Nakupovanie potravín sa teda nijako nemení a stále zostáva vo svojej tradičnej podobe.

Obrovský nárast však zaznamenali e-shopy predávajúce elektroniku, nábytok a domáce potreby, či dokonca hračky. Počas pandémie zostali mnohé kamenné predajne zatvorené a nahradené boli práve e-shopmi. Mnohí Slováci, ktorí nakupovanie v e-shopoch do času pandémie nemali príliš v obľube, zrazu objavili jeho výhody a aj po skončení hlavnej vlny pandémie pokračujú vo využívaní e-shopov.

Moderné podoby zliav sú IN

Zmenou prešiel aj prístup ku zľavám. Pandémia bola pre mnohých Slovákov finančne náročným obdobím, počas ktorého bolo potrebné šetriť každé jedno euro. Veľmi vhod tak prišli zľavy. Avšak, pandémia do veľkej miery obmedzila roznášanie letákov o akciových ponukách jednotlivých predajní, a teda aj v tejto oblasti muselo dôjsť ku zmene. V tomto prípade sa ukázala obrovská výhoda online zľavových letákov.

Zľavové letáky online sú na Slovensku dostupné už nejakú tú dobu, no až počas pandémie mnohí Slováci naplno objavili ich čaro. Najväčším slovenským portálom je v tomto smere Kupino.sk. To poskytuje prehľadný zoznam najnovších zľavových letákov supermarketov, ale aj predajní nábytku, elektroniky a podobne. Výhodou je, že tu na jednom mieste nájdete kompletný zoznam aktuálnych letákov prakticky do všetkých obchodov. Jednoducho tak zistíte, kam sa vám oplatí ísť nakupovať a kam nie.

Záujem o online zľavové letáky pokračuje aj naďalej. Každý Slovák, ktorý ich počas korona vírusu objavil, totiž už pravdepodobne úplne zanevrel na nepraktické papierové letáky, ktoré chodia do schránky. Začali ste zľavové letáky online sledovať už aj vy?

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.