Móda naša každodenná

biele šaty

Či už si to pripustíme alebo nie, móda patrí do nášho života. Veď kto by sa nerád pekne obliekal, všakže? No nemusím hovoriť len o obliekaní. Módne trendy mnohí z nás sledujú aj v iných oblastiach. Trebárs vo vybavení domácnosti, autách či mobilných telefónoch. Najnovšia móda v obliekaní a výbere doplnkov zasiahla nedávno aj našu pokľudnú domácnosť. Dcéra vysokoškoláčka sa totiž chystala na ples.

 

 


Hoci sa plesová sezóna ešte ani poriadne nezačala, prvé lastovičky v podobe tradičných podujatí sa už objavili. A tak ako po minulé roky, ani tento rok na jednom z vysokoškolských plesov nesmela chýbať naša mladá slečna so svojimi kamarátkami. A to vám bol zážitok.

Šaty z vlaňajška? Ani náhodou!

biele šaty
biele šaty

Prípravy začali už v poriadnom predstihu. Veď vybrať tie správne šaty chvíľu potrvá. Aktuálna móda je ale úplne iná ako tá vlaňajšia. To, čo sa nosilo vlani sa dnes už nenosí. A navyše, šaty od vlani, hoci ich dievčatá mali na sebe len jedenkrát, už aj tak všetci poznajú. Dievčatá sa preto rozhodli, že kúpiť nové šaty je bod číslo jedna. Aký však vybrať strih? A farba? Bude lepšia výrazná červená a či radšej nežná ružová? Veľa záleží na type postavy, ale vybrať si dnes môže naozaj každá parádnica. Súčasná móda je totiž úžasne tolerantná. Stačí sa len prejsť po pár obchodoch. Poskúšať. Pokombinovať. No nemusia to byť len obchody kamenné. Veľa dobrých rád a typov možno nájsť aj na internete. A tak slečny aj urobili. Najprv si sadli do izby, naštudovali akúsi teóriu a predbežne vybrali aspoň farby a vzory. Až potom sa vybrali do mesta.

Bez doplnkov ani na krok

Aj keď sú šaty určite základ, bez pohodlných topánok a elegantných doplnkov to nie je ono. No ani táto móda milé kamarátky nijako neobmedzila. Práve naopak. Každá z nich si vybrala podľa svojho vkusu. Jedna lodičky na vysokom podpätku, ďalšia ľahké sandáliky a tá tretia zas pohodlné balerínky. K tomu ešte vkusné náušničky a dievčatá boli skoro hotové. Chýbal už len posledný krok. Vykúzliť dokonalý účes. Aj tu im však pomohol internet. Veru tak. Hoci sa to nezdá, aj móda účesov sa mení. Lenže tu majú slečny veľkú výhodu. Dlhé a kvalitné vlasy.
Ako teda dopadol ples? Podľa očakávania výborne. Dievčatá vypadali skvelo, dobre sa zabavili a nám doma s nadšením o všetkom porozprávali.

sandále
sandále

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.