Online diktáty pre žiakov

To, že gramatika robí problémy dospelým aj deťom spoznáte v dnešnej technickej dobe veľmi ľahko. Stačí si prečítať nejakú SMS alebo email a a hneď je vám jasné, koľko kto venoval pozornosti tejto dôležitej veci. Iste, mnoho rodičov dnes venuje mnoho úsilia materiálnemu zabezpečeniu svojej rodiny, tak veľa času na učenie sa s deťmi im neostáva. Čo tak použiť modernú techniku, počítače, práve na precvičovanie diktátov pre vaše deti, aby oni s gramatikou problém nemali?

Deti radi trávia čas s počítačom či tabletom. Ukázať im, že neslúžia len na bezduché zabíjanie času a chatovanie na facebooku či hranie hier, to je úloha práve rodičov. Jednou z užitočných možností ich využitia, sú online diktáty pre žiakov základných škôl. Zábavnou formou si precvičia nie len správne písanie ypsilonu a mäkkého i, ale aj správne používanie predložiek „s“ a „z“ a iné finesy rodného jazyka.

Fungujete to tak, ako klasické diktáty. Dieťa počuje text, ktorý má napísať. Písať ho môže na papier, tak ako v škole, tým si precvičí aj rukopis a správne držanie pera. Vyhodnotenie správnosti je na rodičovi, systém mu však ponúka „ťahák“, teda prepis textu diktátu, ktorý nájde vo svojej rodičovskej zóne 😉 Keď žiak píše diktát na klávesnici počítača, vyhodnotenie chýb je na systéme. K dispozícii je po 84 nahovorených diktátov pre každý z ročníkov 4.-9. ZŠ od piatich skúsených autoriek, takže škála textov je veľmi rozmanitá. Ak však vaše dieťa má problémy s konkrétnymi slovami, online diktáty mu ponúknu texty práve s takýmito slovami, aby sa ich vaše dieťa naučilo.

Online diktáty si môžete nezáväzne vyskúšať bezplatne. Po registrácii v rodičovskej zóne vytvoríte každému dieťaťu jeho účet, po prihlásení si môže diktáty precvičovať na počítači, ale aj na smartfóne alebo tablete. Vy vo svojej rodičovskej zóne jednak vidíte, ako sa mu darí, jednak máte prístup k správnym textom, ak by ste aj vy mali občas problém s ypsilonom 😉 Ak zhodnotíte online diktáty ako užitočné, máte na výber z troch úrovní precvičovania diktátov. Zábavnou formou tak môžete pomôcť zlepšiť znalosti aj prospech svojho potomka, aj keď trávite veľa času v práci. Vyskúšajte si OnlineDiktaty.sk hneď teraz – bezplatne a nezáväzne!

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.