Vyberajte svoje rukavice správne

Kupujete aj vy svoje lyžiarske doplnky iba podľa vzhľadu? Nerobte to! Naozaj by ste sa mali zamyslieť nad tým, prečo dané kúsky vlastne máte na sebe, že nejde iba o výzor ale hlavne o praktičnosť daných doplnkov a oblečenia, ktoré pri lyžovačke na sebe nosíte. Asi najviac podceňovanou súčasťou zimného overalu sú lyžiarske rukavice.

Tieto doplnky mnoho ľudí vyberá hlavne z toho dizajnového hľadiska a zabúda sa na to, že rukavice majú naozaj dobre chrániť naše ruky a prsty, ktoré sú tak veľmi háklivé na omrzliny. Určite nikto z nás netúži skončiť svoju dovolenku omrznutými prstami a v najhoršom prípade návštevou nemocnice a to len kvôli zlému výberu rukavíc. Dôležitá je membrána, izolácia a priedušnosť lyžiarskych rukavíc. Preto sa určite informujte u predajcu pred tým ako si rukavice, ktoré ste vybrali zakúpite. Dobrý predajca vám musí vedieť poradiť naozajstnú kvalitu, ktorá zaručí že počas lyžovačky zažijete príjemný pocit hrejivého tepla. Dokonca na trhu existujú aj rukavice s ohrevom, takže si vaše ruky môžu dopriať skutočnú dávku luxusu. To isté samozrejme platí nie len pri rukaviciach. Aj naše dolné končatiny si musíme dobre chrániť. Preto je aj teplá obuv maximálne dôležitá. Nekupujte len na vlastnú päsť. V obchodoch a na internete nájdete skutočných odborníkov, ktorí vám radi pomôžu a poradia v tom, čo by ste si mali skutočne kúpiť a na aký druh oblečenia a obuvi by ste sa mali zamerať.

rukavice

Spomeňte si vždy na to, že naše končatiny sú tou najháklivejšou časťou tela a preto ich musíme najviac chrániť. Pamätajte na to pred každým zakúpením svojho nového lyžiarskeho výstroja a hlavne pred každou lyžiarskou sezónou. A ak sa na lyže chystáte naposledy ešte teraz, skontrolujte či naozaj váš výstroj spĺňa hore uvedené požiadavky, aby ste na koniec sezóny nezažili niečo nepríjemné, čo by vás od následného lyžovania mohlo odradiť.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.