Matrace

Také krátke slovo a taký veľký význam pre človeka. Pokiaľ je človek mladý a zdravý, neuvedomuje si rozdiel toho, na čom spí. Mladý a silný organizmus si poradí s akoukoľvek záťažou, no následky sa môžu prejaviť v neskoršom veku. Preto by mal každý človek venovať pozornosť tomu, na čom spí.


Na posteli strávi priemerný človek asi tretinu života. Nie len perina, ktorou sa prikrývame, je dôležitá. Ba povedal by som, že najdôležitejšou časťou našej postele sú matrace. Spočíva na nich naše telo, tu by si malo oddýchnuť pred ďalším namáhavým dňom.

zdravotné matrace Správne matrace by mali kopírovať naše telo, či už na ňom ležíme na chrbte alebo na boku. Počas spánku naše telo regeneruje a aj chrbtica by si mala oddýchnuť. Či tomu tak naozaj bude, o tom rozhodujú matrace, ktoré používame. Aj je matrac nekvalitný, chrbtica nemá správnu polohu, hrozí únava svalov a deformácia medzistavcových platničiek. A to nie je nič príjemné. Môže to viesť k značným bolestiam a obmedzení pohyblivosti pri dlhodobo nesprávnom spaní. Preto venujte výberu správnych matracov pozornosť zavčasu. Predídete tým zdravotným problémom.

Keď už ale človek ochorie, ocení zdravotné matrace. Svojou konštrukciou a povrchom pomáhajú najmä dlhodobo ležiacim pacientom predchádzať preležaninám. Sú určené nie len do zdravotníckych zariadení, ale aj pre domáce liečenie či ošetrovanie.

Použitie peny s rôznymi tuhosťami a tým prispôsobenie sa chrbtici oceníte pri dlhšom pobyte na lôžku. Pena dokáže reagovať nie len na hmotnosť vášho tela, ale aj na jeho teplotu a prispôsobí sa telu v správnom tvare.

Matrace sa vyrábajú s dvomi druhmi tuhosti na každej starne a tak nie je problém vybrať správnu stranu podľa vašej aktuálnej hmotnosti. Rovnako je možné otočiť matrace podľa toho, či ich využívajú muži alebo ženy. Tomuto sa v terminológii matracov hovorí „partnerské matrace“. Pre ženy mäkšia strana, pre mužov, ktorí zvyčajne bývajú tými ťažšími polovičkami, tuhšia strana matracov.

Samozrejmosťou je vymeniteľný poťah, ktorý môžete bez obáv prať vo vašej domácej práčke.

Kvalitný a zdravý spánok zažijete s matracami Tropico.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.