Naša záhrada má svoju fotoknihu

Fotoknihu si ľudia zvyknú robiť z dovoleniek, svadby, či iných významných udalostí. My sme si dali urobiť fotoknihu z prvých mesiacov našej novej záhrady. Chceli sme mať všetky fotografie zo začiatku nášho pôsobenia na tomto pozemku pekne spolu pohromade a kedykoľvek k dispozícii. Zvolil som veľký formát A4 a na jednu stranu sa zmestili dve fotky. Celkom tak máme na 104 stranách 208 fotografií. Dokumentujú stav záhrady od februára do apríla 2016.Nápad pripraviť sériu fotografií zo začiatku hospodárenia v novej záhrade prišiel vtedy, keď sme už x-tý krát niekomu z ľudí, čo nás v záhrade navštívili, rozprávali, že to čo vidí teraz nie je to, čo tu bolo, keď sme záhradu kúpili. Že sme nekupovali takúto záhradu, ale úplne inú a do tohto stavu sme ju dostávali svojou vytrvalou prácou aj predchádzajúcim dôkladným plánovaním. A pre človeka, ktorý nemal možnosť vidieť pozemok s ovcami a starým plotom aj suchými stromami a polorozpadnutým ovčínov, bolo ťažké predstaviť si, čo sme za svoje peniaze dostali.

Všetko, čo v záhrade robíme, fotografujem. Aj čo sa nám darí, aj čo nám nevyšlo. Takže fotografií máme doma tisíce. Nám sa premietajú na obrazovkách notebookov ako šetrič vždy, keď prerušíme prácu alebo čítanie zaujímavých www stránok. Išlo len o to, ako vybrané snímky prezentovať návštevám, ktoré mávame v lete v záhrade a ktorým sa veľmi tešíme. Veď kto by sa nechcel pochváliť tým, čo dosiahol a ako sa mu darí 😉

Kvôli fotkám nebudeme predsa nosiť notebook do záhrady. A unúvať návštevy tisíckami fotografií tiež nie, máme lepšiu zábavu. Ako napríklad grilovanie alebo prechádzky medzi rozkvitnutými kvetmi alebo v ovocnom sade. A zopár fotiek v euroobale by nevystihovalo to, čo by sme radi priateľom ukázali.

fotokniha záhrady

Pretriedil som teda fotografie z jari 2016, vymazal duplicitné, podobné alebo nevýznamné a potom ich zostavil do poradia, ktoré hovorí určitý príbeh. Takto zostavenú sériu som poslal cez internet do vydavateľstva a o pár dní už sme doma nedočkavo rozbaľovali našu prvú fotoknihu tejto záhrady s názvom „http://zahradavkopci.sk – Ako sme začínali“.

Počas leta, kedy už budeme každý pracovný deň popoludní a celé víkendy (samozrejme keď nebude pršať) v našej záhrade, budeme mať knihu tam. Chcete ju vidieť? Prídite na návštevu, radi Vás privítame.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.