Naplánujte izbu pre svoje dieťa

Zariaďovanie izbičky pre prvé dieťa je veľmi krásna záležitosť v živote rodiča. Nie je to ani tak povinnosť ako radosť. Pomedzi nakupovanie oblečenia a kočíka ste si našli určite čas aj vy na vyberanie malej postieľky, prebaľovacieho kúta alebo vaničky na kúpanie. Vaše ratolesti však rastú ako z vody a vy musíte premeniť detskú izbu na izbu pre mladých.

Je to tak, vaša malá princezná už nechce spávať v ružovej posteli ani sa pozerať na vystavené hračky a jej menšia sestra samozrejme vzhliada ku staršej. Tak isto to je aj pri chlapcoch, veď ktorý trinásť či štrnásť ročný chlapec by chcel mať izbu s dinosaurami alebo autíčkami.

Prišiel čas na vyberanie nábytku a práve tu sa dozviete najlepšie rady.

Prvotná porada

Presne tak, teraz nastáva čas kedy nie ste len vy kto bude vyberať nábytok do izby pre vaše deti. V ich ťažšom takmer pubertálnom veku už deti vedia čo približne v izbe mať chcú a čo nie. Spýtajte sa ich preto či by chceli špeciálnu farbu izby, tému alebo špeciálny kúsok nábytku.

Dievčatá v takomto veku často krát požadujú veľké zrkadlo alebo kozmetický stôl, chlapci zas televíznu skrinku na Xbox alebo sedací vak na lepšie pozeranie televízie.

Dievčenská izba

Vaša plánovaná nová izba pre dieťa sa možno bude úplne vymykať predstavám vášho dieťaťa, no mali by ste brať ohľad na neho, pretože práve ono tam bude tráviť väčšinu času.

Začíname

Spolu s vašim dieťaťom sa musíte ako prvé rozhodnúť ohľadom výberu farieb izieb.

Dievčatá poväčšine obľubujú bielu, žltú, marhuľovú alebo bledo ružovú farbu izby. Momentálnymi trendmi je aj šedá alebo fialová farba, ktoré môžete akokoľvek kombinovať.

Chlapci väčšinou ostávajú pri modrej, šedej, bielej alebo zelenej farbe. Môžete spraviť aj kompromis bielych stien a farebných doplnkov, ktorých farbu si deti zvolia sami.

Okrem farby izby a stien je ďalšou dôležitou zmenou aj podlaha. Je načase vymeniť koberec s motívom detskej rozprávky za plávajúcu podlahu alebo parkety. V prípade, že s vaším starším dieťaťom býva v izbe aj mladší súrodenec, môžete kľudne kúpiť malý koberec, ktorý zaručí mladšiemu dieťaťu miesto na hranie.

Treťou najdôležitejšou vecou v izbe je posteľ. Malú detskú postieľku či posteľ s ochrannou sieťkou chcete vymeniť a najlepšie spravíte ak kúpite posteľ s úschovným priestorom.

Detský nábytok z möbelix.sk ponúka vynikajúcu voľbu postele pre dieťa a to posteľ Timmi alebo Bonny, ktoré sú vyvýšené a pod matracom sa nachádzajú veľké zásuvky a police. Pokiaľ vaše dieťa bude v izbe samé a žiada veľkú dvojlôžkovú posteľ, môžete aj takúto verziu zakomponovať do zariadenia izby.

Mnohé izby pre mladých sú navrhnuté do komplet predvoleného setu viacerých kusov nábytku skladajúcich sa z postele, skrine písacieho stolíka a regálu alebo zrkadla. Okrem tejto už vopred skombinovanej možnosti si môžete zvoliť nábytok toho istého vzhľadu ale podľa vašich požiadavok. Čiže ak vaše dieťa by chcelo dvojlôžkovú posteľ nie je problém ju zladiť s ostatným nábytkom pre mladých. Následne po výbere postele zväčša rodičia volia veľkosť skrine do detskej izby.

Pri zakúpení normálnej jednolôžkovej či dvojlôžkovej postele bez úložného priestoru by ste mali siahnuť skôr po najväčšej možnej skrini, ktorá poskytne priestor na všetko potrebné. Už dávno nie sú časy kedy skriňa predstavovala miesto len na oblečenie. Môžete tak schovať drogériu, spoločenské hry ale aj knihy a mnohé iné.

Pre mladé dievčatá je najvýhodnejšou voľbou  skriňa, na ktorej je namontované zrkadlo. Určite ste už zhodnotili, že je na čase vymeniť malú detskú stoličku za tú otočnú podľa detí “ dospelácku „. V e-shope möbelix.sk nájdete veľa kvalitných, ale aj dizajnových stoličiek, ktoré si vaše deti obľúbia. K otočnej stoličke je samozrejme potrebné zmeniť aj detský stolík na ten písací, ktorý budú deti potrebovať na písanie domácich úloh alebo hranie hier na počítači.

Narozdiel od domácich úloh deti potrebujú veľa oddychu, ktorý im môžete poskytnúť napríklad kúpou sedacieho vaku alebo malého gauču, ak vám to priestor dovoľuje. Práve tu sa môžu hrať hry, pozerať televízor alebo hrať Playstation či Xbox, ktorý bude postavený na novom televíznom stolíku. Ten môžete krásne zladiť do odtieňa ostatného zariadenia, pretože TV stolík bývava často súčasťou zariadenia izby pre mladých.

Chlapčenská izba

Následne je len na vás, či si želáte aby vaše dieťa malo vo svojej izbe závesné police alebo nástenné obrazy na doplnenie priestoru na stenách. Police samozrejme doprajú trochu miesta, no v momentálnej dobe je moderné mať len jednu väčšiu policu v izbe. Staršie deti vás môžu ešte poprosiť o nový regál, ktorý bude slúžiť ako knižnica.

Detaily sú najkrajšie

Každý rodič chce pre svoje deti iba to najlepšie a preto treba vyberať hlavne kvalitné zariadenie a až následne po výbere nábytku sa zamerať na celkový vzhľad izby. Nábytok môže byť kľudne celý len biely alebo vo farbe dreva a ostatnú farebnosť izby doladíte dekoráciami. Farebné vankúše, závesy, sviečky alebo tapety na stenu spravia z izby vášho dieťaťa jeho najobľúbenejšie miesto.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.