Aký matrac je správny pre vaše dieťa?

Kvalitný spánok dieťaťa je dôležitý pre jeho zdravie, preto je výber správneho matraca podstatným rozhodnutím pre rodičov. Často sa stretávame s tým, že dieťaťu vyberáme posteľ podľa výzoru a nevenujeme pozornosť tomu, na čom dieťa spí – matracu. Jednou z najzávažnejších chýb je myšlienka, že čím tvrdší detský matrac, tým je to lepšie.


Najdôležitejšie prvky pri výbere sú pevnosť a pružnosť matracov. Správny matrac sa prispôsobuje tvaru tela dieťaťa, nemal by ho deformovať. Matrac by sa mal mierne ohýbať pod ťarchou dieťaťa, nemal by však byť ani príliš mäkký. Najmä batoľatá nemajú stabilnú chrbticu a matrac by mal zabezpečiť pohodlie pre správny vývin.

Skôr ako pristúpime k výberu je podstatné overiť si u predajcu certifikát kvality a zistiť si, z akých materiálov sú matrace vyrobené. Mnohí odborníci v súčasnosti vyzdvihujú pamäťovú penu. Tento materiál vie reagovať na meniacu sa teplotu, vie sa prispôsobiť telu dieťaťa, tým sa minimalizuje riziko zranenia. Matrac z kokosu má antibakteriálne a anti-alergické vlastnosti, čo je tiež nevyhnutným prvkom zdravého spánku. Nesmieme zabúdať, že detská pokožka je extrémne jemná a matrac musí byť z materiálu, ktorý nedráždi pokožku. Dobrou voľbou je tiež latexový matrac, pretože je pružný, trvanlivý a priedušný. Pri kúpe matracov pre deti je naozaj dôležité, aby sme sa rozhodli pre nový matrac.

matrac

Ak chceme ušetriť a zakúpime použitý matrac, nie je to práve šťastné riešenie, pretože ten je prispôsobený tvaru predchádzajúceho používateľa. Radi by sme upozornili na to, že ak vyberáte detskú postieľku je mnoho možností, ako si vybrať k nej správny matrac. Mnoho dodávateľov vám vyrobí matrac presne na mieru podľa vášho výberu materiálu a určenia rozmerov.

Ako zistíme, že dieťa už vyrástlo z matracu a je vhodné zakúpiť väčší rozmer? Vhodné je, aby bol matrac aspoň o 20 cm dlhší ako výška dieťaťa. Deti môžu rásť až do 20 roku života, kritéria pre výber matraca sú preto rovnako dôležité ako u batoľaťa tak aj starších detí a mládeže.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.