Neobyčajne obyčajný obchod s mäsom

Každý deň stretnúť človeka. To stačí. Píše vo svojej básni Ján Kostra a ja nemôžem s jeho slovami nesúhlasiť. Veď každý deň stretávame ľudí, známych, neznámych, obľúbených, či menej obľúbených. Všetci sme ľudia, no občas na to niektorí zabúdame. Dôležité je však nezabudnúť na to, že akí sme my k iným, takí budú iní k nám.
 

 


Trošku poetický úvod k článku, ktorý sa venuje obchodu s mäsom, že? Nie, nie, nemyslím tým žiadny obchod s bielym mäsom, ktorý vyšetruje polícia. Myslím tým obyčajne neobyčajný obchod, v ktorom človek nájde úžasné potraviny a niečo navyše. Navyše tam totiž pracuje partia ľudí, ktorí vám poradia, porozprávajú sa s vami a nezabudnú vás pri odchode obdariť úsmevom. Pýtate sa, či taký obchod ešte vôbec existuje? Veru áno. A ja som naň natrafila úplnou náhodou.

slanina

Doma totiž padla požiadavka na kvalitnú slaninu a klobásu, a keďže v Košiciach prednedávnom otvorili nový obchod s mäsovými výrobkami, moja cesta bola jasná. Už samotný názov obchodu – Kredenc – hovorí o tom, že si z neho vyberiete to, čo potrebujete. A veru v Kredenci je výber široký. Od domáceho pečiva, cez rôzne druhy syrov a údenín, až po klobásu a slaninu. Samé skvelé veci. Majú tam však i čosi navyše. Teda – niekoho.

Bola som tam po prvý raz a priznám sa, že ešte pol hodinu po odchode som sa usmievala, pretože kolektív, ktorý mi predal úžasnú klobásku, bol výnimočný. Dnes sa už málokedy stretnete s predavačmi, ktorí sú prívetiví a dokážu vám pri výbere správneho tovaru pomôcť. Samozrejme česť výnimkám. Vždy ma poteší, keď v obchode stretnem usmievajúcu sa pani predavačku a nie osobu, ktorá sa tvári akoby som ju svojim nákupom obťažovala. Bohužiaľ, mnohí si neuvedomujú, že týmto prístupom kazia deň nielen sebe, no i mne.

sunka

A teda ak máte chuť na skvelé potraviny, a hlavne také, ktoré podielom mäsa a kvalitou spracovania neklamú svojich zákazníkov a navyše chcete príjemnú obsluhu, výber je jasný. Predajňa s mäsovými výrobkami od spoločnosti Hurka s.r.o., predajňa Kredenc v Košiciach pri OC Galéria. Ďakujem za skvelý nákup a príjemnú obsluhu.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.