Nový nábytok

Keď zostane človek pár dní doma, pre chorobu, úraz alebo len tak si zoberie voľno na oddych, začne si všímať veci, ktoré v bežnom pracovnom dni plnom zhonu a povinností nevníma. Napríklad, že by bolo treba vymaľovať, čo by bolo treba opraviť a že aj nábytok už má svoje najlepšie roky za sebou. Že sedacia súprava je vysedená a ani ležať na nej nie je najpohodlnejšie. Že skrátka s jarou by bolo do bytu vpustiť aj svieži vzduch a nejaké novinky.
 


Chorý človek si doma najviac užije asi postele a keďže v nej viac leží, ako spí, o to skôr si uvedomí, čo mu na nej vadí. Nie len človek, ale aj jeho posteľ starne a treba ju zavčasu vymeniť, pretože to môže spôsobovať zvýšenú únavu až bolesti. Nové postele sú aj vyššie, teda sa z nich lepšie vstáva, majú modernú konštrukciu a preto si v nich naozaj oddýchneme a nevstávame ráno dolámaní. Nie je to len otázka samotného matraca, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Pre väčšinu ľudí neslúžia spálne len na spanie. Neviem, na čo myslíte vy, ale ja na úložné priestory. A tých nie je nikdy dosť. Ak sme si za mladi mysleli, že tie šatníkové skrine nám budú stačiť, tak teraz zisťujem, že žiadna skriňa nie dosť veľká, aby sa do nej zmestilo všetko, čo chcem odložiť.

skrine

Nákup z pohovky

Ako som spomínal, sedacie súpravy sa využívajú nie len na sedenie, ale aj na ležanie. Či už pozerám športový prenos v televízii, alebo čítam zaujímavú knihu, je dobré občas zmeniť polohu. Chrbtica sa za to poďakuje. A keď už nevládzem ani sedieť, ani ležať, vstanem a idem niečo spraviť. Aj keď fyzických síl chýba, popozerám a skontrolujem skrine a ich obsah. Nech neprekladám staré veci do nového nábytku.

beds

Nakoniec ten vynútený oddych doma má svoje výhody. Popozeral som pekne v kľude ponuku nábytku spoločnosti SCONTO a vymeral, ako sa mi to doma pekne zmestí. Ja som si zo širokej ponuky tvarov, farieb a materiálu vybral. A čo vy?

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.