Oprava záhradného vedra

V záhrade treba často niečo niekam prenášať. Niekedy menšie veci, inokedy väčšie predmety, často sypké hmoty alebo seno či slamu. A pri upratovaní v záhrade zvyšky rastlín do kompostu. Nie vždy nám stačí malé vedierko, často nepotrebujem veľký fúrik. Práve na takéto účely mám v záhrade veľké plastové vedro. Veľa sa do neho zmestí, je skladné, odnesiete ho aj jednou rukou. No ak si naložíte priveľa, odtrhnete uši. Stalo sa aj u nás, opravil som ich a spevnil.Kým senom môžete plastové záhradné vedro naplniť až po okraj a stále ho dokážete odniesť, iné je to, ak doň dávate burinu so zvyškami koreňov. Raz-dva prekročíte nosnosť vedra a to vám dá najavo svoj protest odtrhnutím ucha. A načo je vám vedro bez uší?

opravené vedro

Keď som sa pozeral na to zdevastované záhradné náčinie, padol mi zrak na odložený kus elektrického kábla. Hneď mi svitlo, ako to prepojím. Odmeral som si potrebné dva kusy kábla, odstránil izoláciu na asi 4 cm na oboch koncoch a zohol hliníkové vodiče kábla do očiek. Vo vedre som vyvŕtal diery priemeru 5 mm a nasadil spolu s podložkami skrutku M5 do vedra, na ňu tie očká na kábli a cez podložku pritiahol maticu.

Razom boli nové rúčky na svete, teda na vedre. Dosť veľký priemer izolovaného kábla dovoľuje pohodlné držanie, pevné uchytenie kábla k vedru zase umožňuje vedro preťažiť bez to, že by sa zase niečo odtrhlo. A záhradné vedro ďalej slúži v našej záhrade.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.