Polica z rebríka

Väčšia záhrada znamená väčšiu úrodu. A hoci sme aj jedli tento rok viacej zeleniny, ako po minulé roky, teda čo sa týka tej doma vypestovanej, ani s pomocou priateľov a známych pri grile sme ju nedokázali všetku pojesť. Dosť jej ostalo aj na uskladnenie. Ale kde ju všetku uložiť?


Paneláková špajza ani pivnica nie sú určené na dlhodobé skladovanie čerstvej zeleniny. Kompóty a sterilizovanú zeleninu tam síce môžete mať aj niekoľko rokov, ale to nie je nič, čo by sme my jedli. Čerstvé je vždy čerstvé a plné živín, vitamínov, vlákniny. Zdá sa, že starý dom z kameňa, ktorý sme kúpili spolu so záhradou, ale ktorý nie je vhodný ani na víkendové bývanie, by mohol byť dobrým skladiskom pre ovocie aj zeleninu.

A hoci sme nedávno úplne skončili sťahovanie vybavenia zo starej záhrady, v malej záhrade bola aj malá chatka a v nej malé regále. A nechať úrodu na zemi, kde by mohla zamrznúť a odvlhnúť, sa nám ako dobrý nápad nevidelo. Pretože nové regály nám na všetko nestačia. Máme v nich najmä náradie, vybavenie, materiál.

regal z rebrika

Neostávalo iné, len rýchlo zaimprovizovať, ak sme nechceli o úrodu prísť. Tak som z kúta vybral odložené štafle, na ne položil kus odrezanej dosky aj plastový kempingový stolík v pohotovostnej polohe a samozrejme plastové aj kartónové bedničky. Policový regál z rebríka bol hotový za pár minút.

A rovnako rýchle ho aj rozložím a úsporne uložím, keď sa nám podarí uskladnené jablká, cukety a papriky zjesť. Cez zimu mám však za úlohu dokončiť ďalší drevený regál, aby sme pred podobným problémom nestáli aj nasledujúcu jeseň. Hoci teraz už to problém nebude, viem, ako si rýchlo postaviť police na rebríku.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.