Moja dnešná nová skúsenosť

Pred časom som písala o skúsenosti z obchodu so zdravou výživou v našom krajskom meste. Predavačka tam na mňa zvýšila hlas po tom, ako som si vypýtala miso v sklíčku. Vraj oni mávajú v sáčku a ani inde v meste určite miso v skle nemajú. Dnes ma pracovné povinnosti zaviedli do Zvolena. Nedalo mi, aby som sa nezastavila v miestnom obchode so zdravou výživou. Má názov Biosen.


Služby tohto obchodu som v minulosti využila, keďže nie som zo Zvolena, a oni prevádzkujú aj internetový obchod. Bola som vždy spokojná s výberom, cenami aj s dodacou lehotou tovaru. Pokiaľ som ale v meste a mám chvíľu čas, rada sa v tomto obchode zastavím. Tak tomu bolo aj dnes.

Milá slečna za pultom na mňa netlačila, aby som si rýchlo niečo vybrala. Nechala ma poobzerať sa, čo majú. Iste to poznáte, že keď nemáte na lístku napísané, čo presne chcete kúpiť, tak vám chvíľu trvá, kým si spomeniete, čo ste vlastne chceli. Prvé, čo ma upútalo, bolo moje obľúbené miso v skle. Bolo ryžovo-sójové a úplne bežne na polici. To sú veci, že? Aj ľanový olej mali, za studena lisovaný a ešte aj uložený pekne v chladničke, tak ako má byť. Ďalšie plus pre tento obchod. Potrebovala som ešte nejakú sójovú múku. Mali najmenej dva druhy, plnotučnú aj odtučnenú. Jednu som si hneď vybrala a pokračovala v obzeraní tovaru v poličkách. Bola by som si ešte kúpila ražnú múku na chlebík, ale slečna predavačka sa ospravedlnila, že sú pred tovarom a určité suroviny im chýbajú. Nevadí, možno nabudúce. Zato mali v ponuke široký výber bio korenín, čajov a aj rôzne olejčeky. Škoda len, že citrónový na pečenie nemali, ale ten som u nás na Slovensku ešte nikde nevidela. Vraj to od nich ešte nikto nepýtal. Čo už, koláčiky budú voňať len vanilkou a nie citrónom.

A čo dodať na záver? Snáď len toľko, že pokiaľ budem nabudúce vo Zvolene, určite tento malý obchodík vo dvore rada navštívim, lebo viem, že tu na mňa frfľať nebudú, aj keď si budem pýtať niečo, čo zrovna na polici nemajú.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.