Prečo sa kúpeľňa rosí

Poznáte to. Po každom sprchovaní alebo kúpaní je vaša kúpeľňa plná oparu, v zrkadle sa nevidíte, ako je zarosené a kvapky vody sú na všetkých stenách aj fľaštičkách so šampónom alebo sprchovým gélom. Darmo zapnete infražiarič, aby ste si prikúrili, steny aj predmety v kúpeľni sú chladnejšie, ako vzduch a voda sa vyzráža úplne všade. Steká potom nie len po kachličkách, ale aj na poličky a vy sto musíte všetko čistiť, aby ste zabránili vzniku plesní.

Nepomáha ani intenzívne vetranie. Ak ste pri stavbe kúpelne v dome alebo jej rekonštrukcii podcenili dobré vetranie, nemusíte teraz doplácať na svoju chybu v minulosti. Do svojej kúpeľne nainštalujte odvlhčovač a máte postarané o čistý a suchý vzduch zakaždým, keď svoju kúpeľňu použijete. Kúpeľňové odvlhčovače sa montujú na stenu, zapoja do elektrickej siete a cez seba filtrujú všetok vzduch z kúpeľne, pričom z neho odstraňujú vzdušnú vlhkosť. Tá sa môže zbierať do nádoby, alebo čo je výhodnejšie, hadičkou je odvádzaná do odpadu, podobne ako napríklad voda z práčky. V takom prípade sa o objem kondenzátu v nádobe nemusíte zaujímať ani sa nemusíte obávať jej preplnenia a pretečenia.

Odvlhčovače vzduchu nemusia byť zapnuté neustále, ak kúpeľňu využívate nárazove. Stačí ich použiť v prípade, že sa v kúpeľni sprchuje po sebe viacej ľudí, prípadne svoju kúpeľňu využívate ako núdzové miesto na sušenie vypratej bielizne, keď vonku prší či máte veľké pranie a sušiak na balkóne nepojme všetku bielizeň naraz.

Či už pri sprchovaní používate veľmi teplú vodu, ktorá sa viacej odparuje, alebo máte zle vyriešené odvetranie kúpelne alebo sú jej steny málo tepelne izolované, vždy vám kúpeľňové odvlhčovače pomôžu odstrániť váš problém s rosením sa jej stien a prienikom vzdušnej vlhkosti do celého bytu. S ich pomocou odstránite fľaky pod nádobkami na poličkách aj zatuchnutie osušiek. Udržiavanie kúpeľne tak bude jednoduchšie a život u vás doma príjemnejší.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.