Svorky na sáčky v mojej kuchyni

svorky na vrecúškach

Ak máte to šťastie a vlastníte priestranný dom alebo aspoň dosť veľkú kuchyňu či špajzu, máte veľkú výhodu. Samozrejme, že nielen jednu. Ale túto vám tak trochu závidím. Je ňou možnosť skrášliť si poličky v kuchyni úhľadnými nádobami a v nich potom skladovať jednotlivé suroviny, ktoré bežne na varenie používate. Kto však toľko priestoru nemá, musí potraviny skladovať v pôvodných obaloch a ešte aj tie úsporne ukladať. Ako však zabezpečiť načaté balenie múky či obilia tak, aby sa vám nerozsypalo po celej špajze?


Výraz svorky sa mi spája skôr s dielňou či garážou. Avšak svorky, o ktorých píšem, sú vhodné aj do kuchyne. Ak sa vám stane, že načnete vrecúško vločiek, hrášku či pšenice, a nespotrebujete jeho obsah hneď, musíte vrecúško nejako uzavrieť. Niektorí na to používajú obyčajné farebné gumičky. Určite je to dobrý a lacný spôsob, len trošku nepraktický. Mne sa osvedčili svorky z umelej hmoty.

moja nová zásoba svoriek Predávajú sa v sadách po štyroch, niekedy piatich kusoch. V nádherných pestrých farbách. Prvé som kúpila už veľmi dávno. Boli „značkové“. Predávali sa v obchodoch pod značkou Tescoma. Ibaže balíček mi vystačil tak na jeden deň. Okrem toho, že ich bolo v ňom len päť, mali ešte jednu chybu. Boli príliš krátke. Preto sa nimi väčšie vrecká nedali uzatvoriť.

Keďže v žiadnom obchode v našom meste nič podobné vtedy neponúkali, objednala som si svorky cez internet. Samozrejme, že čínske. Ale za smiešnu cenu. No boli nádherné. A funkčné. Na vrchu mali totiž posuvnú značku. Pomocou nej sa dal na svorke nastaviť dátum. A tak som vždy vedela, kedy som to-ktoré vrecúško načala a následne svorkou uzavrela.

praktické svorky Po čase som si na svorky zvykla nielen ja, ale aj moja dcéra. Niekoľko ich skončilo u nej na internáte. Používame ich často a radi. Nemožno sa teda čudovať, že sa míňajú. No keď som už minule nemala čím uzatvoriť nový sáčok, musela som chtiac-nechtiac zájsť do mesta a nejaké svorky dokúpiť.

Mala som šťastie. Objavila som dostatočne široké svorky. Nebude teda problém so zatvorením aj väčšieho vrecka. Boli také milé, že som kúpila hneď tri balenia. Dúfam, že mi zase chvíľu vydržia.

No povedzte, nie sú krásne?

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.