Dámy, viete, ako na správnu výživu v tehotenstve?

Tehotenstvo rozhodne nie je ľahké obdobie, azda najväčším problémom je nájsť správny jedálniček, ktorý bude zdravý, ale zároveň bude obsahovať všetky potrebné látky. Zostaviť ho je ťažké, pomôcť môžu doplnky stravy!

Keď sa povie tehotenstvo, čo si predstavíte ako prvé? Niekoho napadne veľké bruško, iných zase kŕče a tehotenské ťažkosti. Tehotenstvo je rozhodne krásne obdobie, sprevádza ho ale aj niekoľko nemilých problémov. Medzi tie najväčšie patrí dilema so stravou a nápojmi. Na internete a v rôznej odbornej literatúre nájdete nekonečné množstvo rôznych tipov, čo je dobré a čo zlé počas tehotenstva konzumovať. Blbé je, že pomaly každý tip je iný a každý zdroj radí niečo iné. Keď sa toto všetko zmieša ešte aj s radami starších a skúsenejších žien, chaos je na svete. Základ je ale jednoduchý. Počas tehotenstva by ženy nemali jesť kyslé potraviny, tepelne neupravené mäso, potraviny, ktoré nadúvajú, ale aj jedlo s veľmi výraznou chuťou, ako napríklad cesnak alebo čili. Jedál, ktoré partia na zoznam zakázaných je veľmi veľa, naskytá sa tak otázka – ako zabezpečiť, aby žena prijímala všetky telu potrebné vitamíny a minerály, ktoré sa často nachádzajú práve v zakázaných jedlách?

Doplnky stravy – najlepšie riešenie?

Výživa v tehotenstve sa nezaobíde bez doplnkov stravy, ktoré sa rýchlo a jednoducho postarajú o doplnenie potrebných látok, ktoré musia tehotné ženy prijímať, aby tehotenstvo a dojčenie prebiehalo úplne bez problémov. Zaujímavým riešením môže byť doplnok stravy MamaDHA. Základnou zložkou je, ako napovedá názov, DHA – kyselina z omega3. Tá ale nie je sama, doplnená je o kyselinu listovú, jód, vitamín D a horčík, teda o prvky, ktoré sú pre bezproblémový chod tela tehotnej matky najpodstatnejšie. Prípravok MamaDHA ale zároveň neobsahuje prvky, ktoré by mohli robiť pri určitých ženách problémy, a to vitamín A a železo. Tie predpisuje priamo gynekológ v závislosti od pacientky. Znamená to teda len jedno – pokiaľ ste tehotná žena a hľadáte bezpečný a overený doplnok stravy, ktorý obsahuje vitamíny pre tehotné, MamaDHA je určite správnou voľbou!

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.