Denník pozitívneho II.

Hneď ako som sa vrátil z PCR testu, som obnovil dávkovanie zinku v tabletách a večer si dal aj tobolku vitamínu D. Večer preto, že vitamíny sa rozpúšťajú v tukoch a na večeru som si dal pečenú hokaido tekvicu z vlastnej úrody a dobré pečené mäsko s tým. A na druhý deň pokračoval s tým pri raňajkách. Prerušil som to len na dobu, odkedy som sa dozvedel o pozitivite svojej spolubývajúcej priateľky do doby odberu. Áno, chcel som nechať korunku rozvinúť, aby som na testovaní určite bol pozitívny. A potom jej opäť klepol po hlave. Nie priateľke, korunke. Výsledok testu som dostal v stredu tento týždeň.Výsledky testovania sú odosielané na mobilné číslo a mail, zadaný pri registrácii. A ako prvé slovo správy je výsledok testu. V mojom prípade NEGATÍVNY. Dobre ma neporazilo! Celý čas sa vyhýbam pochybným AG testom aj za cenu neplateného voľna v zamestnaní a dodržiavania zákazu vychádzania a teraz, keď je evidentné, že všetci okolo postupne pozitívnejú, trasa prenosu je viac než jasná, majú očividné príznaky, mi príde negatívny výsledok testu? Aj keď mám týždeň príznaky? Potvrdenie o prekonaní choroby je opäť v nedohľadne.

Opäť som telefonicky konzultoval, tak ako doteraz, so svojím lekárom. A včera som si dal odobrať krv na iný test. Dnes som sa dozvedel výsledok.

Som covid-19 pozitívny a dňom odberu mi začína 14 dňová izolácia.

Aby to para tlačila! V polovičke apríla mi majú doviezť do záhrady objednané živé zvieratá a ja nemám dokončené voliéry. Teraz je vonku priaznivé počasie aj na nátery drevených častí, ale ja musím byť doma zavretý pre dve chamtivé potvory. A hoci som mohol po skončení karantény negatívneho po kontakte s pozitívnou osobou už budúci týždeň ísť do záhrady a pokračovať v prácach na oboch voliérach a tiež na budovaní vŕbového oplotenia, stále budem sedieť doma zavretý. Najmenej do začiatku marca!

Aspoň budem mať čas na dopísanie článkov podľa fotografií, ktoré som nafotil minulý rok, ale pre prácu a zamestnanie nebol na ne čas. A na naštudovanie ďalších tém, ktoré ma v súvislosti s chovom budúcich živých tvorov u nás zaujímajú. K dispozícii je množstvo webových stránok aj videá na youtube.

Zaujímavé. Hoci môj pozitívny kontakt mal príznaky už týždeň pred svojím testom a sme spolu každý deň, môj PCR test aj vyše desať dní od objavenia jeho príznakov a týždeň po pozitívnom teste bol negatívny, hoci som mal tiež príznaky týždeň. Ale dva dni po PCR teste už sa v krvi známky infekcie objavili. Z toho vyplýva, že nedávne upravenie lehoty medzi testovaniami dvoch osôb v úzkom kontakte z piatich na minimálne osem dní malo svoje opodstatnenie, ak vláde ide naozaj o odhalenie pozitívne testovaných a skutočne infekčných osob.

No ale ak doteraz stačilo len päť dní podľa vládnych opatrení a príslušných vyhlášok, tak odhalených skutočne infekčných ľudí bolo podstatne menej. Išlo o omyl, neznalosť problematiky alebo zámer umelo znižovať čísla, aby potom „vyskočili“ v čase silnejúceho tlaku na očkovanie, hoci napríklad učitelia by o očkovaní mohli povedať svoje, však áno? Ale predstaviteľka Za ľudí bude tvrdiť, že si nemôžeme dovoliť robiť testy na ľuďoch…

Som covid-pozitívny a cítim sa dobre. Teplotu si podľa nariadení meriam každý deň, je v norme, mám takú slabú divnú nádchu, nič ma nebolí. Nebyť tej hystérie a opatrení, ktoré sledujú kto vie čo, tak som normálne v práci, popoludní v záhrade a v kľude to vypotím. Tak ako každú inú nádchu, ktorú som v živote mal a ktoré spôsobujú koronavírusy. Len doteraz nikoho nezaujímali a zamestnávatelia hnali ľudí do práce aj s teplotami a chrípkou, ktorá je tiež nákazlivá a na ktorú tiež umierali ľudia.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.