Vrecká na odpad šetria peniaze

Koho by bavilo vynášať plastový smetný kôš s kuchynskými odpadkami a po návrate domov míňať litre teplej vody so saponátom, aby se zbavil usadnutých a zapáchajúcich zvyškov, keď všetko môže byť vyriešené elegantne a ľahko. Koho by bavilo hádať sa doma s členmi domácnosti a posielať ich jedného po druhom s plným košom z pohodlia do zimy a snehu, keď sa všetko dá vyriešiť oveľa jednoduchšie?Hoci na plasty, najmä plastové sáčky a tašky, sa v poslednom čase znáša systematická a organizovaná vlna kritiky a dehonestácie, treba uznať, že v niektorých situáciách hrajú nezastupiteľnú úlohu. S plastom je to ako so všetkým. Keď sa využíva rozumne, je užitočný. A keď ho niekto nevie alebo nechce používať rozumne, je z toho problém.

Takým rozumným využívaním plastových vreciek sú vrecká na odpad. Keď ich dáte do smetného koša doma, vyriešite tým hneď niekoľko problémov v domácnosti. Tým prvým je problém, kto pôjde vyniesť smetný kôš. Kto preruší svoju činnosť alebo oddych, aby sa prezul, obliekol a vyniesol kôš. Tým druhým je úspora teplej vody, ktorá v poslednom čase v bytovkách tiež už nie je najlacnejšia, a tiež úspora saponátov, na ktoré sa mnohí ekológovia tiež sťažujú, že ničia prírodu a komplikujú prácu čističkám odpadných vôd. No a samozrejme nemusíte kupovať kefku na umývanie koša od rozkladajúcich sa a zapáchajúcich zvyškov kuchynského odpadu, ktorá je mimochodom tiež z plastu a po skončení svojej púte u vás musí tiež niekde skončiť. A nehovorím o čase, ktorý ušetrí domáca pani tým, že nemusí nič umývať a čistiť.

Plastové vrecká na odpad stačí v koši zaviazať, vybrať a odniesť do kontajnera kedykoľvek, keď ide niekto z rodiny von. Do práce, do školy, na nákup či na prechádzku. Z vonka čistý sáčok na smeti hodí do kontajnera a pokračuje v zamýšľanej činnosti. V neposlednom rade takýto spôsob nakladania s odpadom v domácnosti šetrí aj peniaze za elektrickú energiu. Nemusí zbytočne premávať výťah ani svietiť osvetlenie spoločných priestorov bytovky. Využije sa synergický efekt. Plastové sáčky na odpad sú v domácnosti naozaj užitočné a ekonomické aj ekologické.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.