LED šetria náklady

Obdobie vyúčtovania odberu elektrickej energie je sprevádzané takmer v každej domácnosti napätím. Hoci možnosť kontrolovať si svoj elektromer napríklad na mesačnej báze má každý odberateľ, skoro nikto to nerobí. O to väčšie prekvapenie nás čaká po otvorení obálky s vyúčtovacou faktúrou za elektrinu. Ako nepríjemnému prekvapeniu predísť?
 

 

Najjednoduchšou odpoveďou by bola rada na zvýšenie mesačných záloh. Iste, potom by ste namiesto veľkého nedoplatku mohli vo vyúčtovaní očakávať mierny preplatok. To ale nie je riešenie problému vysokej spotreby elektrickej energie. Rovnako ako nepoužívanie elektriny a sedenie po tme, prípadne pri sviečkach. Pár dní by to možno pôsobilo romanticky, ale nie celý rok.

Ako ušetriť na svietení

Veľkú časť elektriny v domácnosti spotrebuje práčka, chladnička alebo televízor. Výmena staršieho modelu spotrebiča za nový a energeticky úsporný typ dokáže poriadne zahýbať s celkovým účtom za elektrinu. Okrem toho ale si treba posvietiť aj na osvetľovacie telesá, ďalšieho veľkého žrúta elektriny.

LED pásiky efektne ale aj úsporne osvetlia celý priestor

Úsporu pri svietení vieme dosiahnuť aj bez toho, že by sme sa obmedzovali a svietili menej, ako nám vyhovuje. LED žiarovky namiesto vláknových šetria peniaze za elektrinu svojou efektívnosťou. Spotrebujú osminu až desatinu a dávajú rovnaké množstvo svetla na čítanie alebo na prácu. Keď v kuchyni nahradia starú neónku pod stropom led pásiky pod skrinkami kuchynskej linky, získate nie len efektné, ale aj efektívne osvetlenie pracovného priestoru v kuchyni. Čím bližšie je osvetľovacie teleso k pracovisku, tým menšiu intenzitu osvetlenia potrebujete.

Staré žiarovky si vyžadovali dostatočne veľké osvetľovacie telesá, aby sa do nich žiarovky zmestili a zvládali odvádzať vytvorené teplo. Hoci do takýchto lámp môžete kúpiť úsporné LED žiarovky, niekedy je výhodnejšie ich úplne vyhodiť a inštalovať priestorovo aj energeticky úsporné LED panely. Prehľad dostupných LED osvetľovacích prvkov nájdete na stránke ledakcia.sk. A budúce vyúčtovanie elektriny bude pre vás už len príjemným prekvapením s preplatkom.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.