Bio kokosový olej – voňavé pohladenie

Dávno sú preč časy, keď sme si kokosový orech mohli dopriať len na Vianoce. Keď ani obyčajná kokosová múčka, teda strúhaný kokos, nebol samozrejmosťou. A o niečom takom, ako je bio kokosový olej, sme mohli naozaj len snívať. A hoci sa nedá povedať, že všetko sa od tých čias zmenilo k lepšiemu, čo sa týka dostupnosti kokosového oleja, situácia sa zmenila zásadne. S ponukami akoby sa vrece roztrhlo. Zostáva už len vybrať si ten najkvalitnejší. Ale podľa akých kritérií sa pri výbere riadiť?


Voňavé oleje, zvlášť tie bio a ešte k tomu vhodné aj na konzumáciu, sú osobitnou kapitolou. Niektorí ich milujú, iní zatracujú. Ani kokosový olej nie je výnimkou. Keď som ho prvýkrát ukázala kamarátke, po privoňaní mi so slovami: „Brr, nechcem „, odstrčila ruku s kelímkom od svojho nosa. Naproti tomu dcére vôňa kokosového oleja učarovala od prvej chvíle. Rovnako ako mne. Bio kokosový olej je odvtedy neoddeliteľnou súčasťou našej domácnosti. A jeho sladká vôňa tiež.

Kokosový olej zvonka aj zvnútra

Keď som si vyberala kokosový olej ja, chcela som tú najvyššiu kvalitu. Veď ho predsa budem používať vo svojej domácnosti. Pre svoju rodinu. Tak prečo nevybrať to najkvalitnejšie z http://www.maxcare.sk? Nič iné ako bio kokosový olej tak neprichádzalo do úvahy. Kvalita bio znamená, že olej označovaný ako bio kokosový olej je čisto prírodný. Neobsahuje žiadne prídavné a konzervačné látky, ani farbivá či inú chémiu. A ten najlepší je lisovaný za studena z čerstvej dužiny práve zbieraných kokosových orechov. Len taký si zachováva svoju úžasnú vôňu a všetky skvelé vlastnosti.

bio-planete-panensky-kokosovy-olej

U nás v kuchyni má bio kokosový olej už stabilné miesto. S obľubou ho využívam hlavne pri príprave nepečených zákuskov. S úspechom ním nahrádzam nezdravý stužený tuk v placičkách z ovsených vločiek, guľôčkach so sušeným ovocím či príprave chutnej a lesklej čokoládovej polevy. Veľkou výhodou, ktorú bio kokosový olej má, je to, že ho nemusíte ani zohrievať nad parou. Stačí ho nechať na stole pri izbovej teplote a po hodinke dvoch s ním už môžete pracovať. A tým nemyslím len to pečenie. Bio kokosový olej môžete využiť aj na skrášlenie. A to doslova celého tela. Výsledkom tak môžu byť vaše hebké vlasy, vláčna pokožka či bezchybné nechty.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.