Saloos oleje

Ach jaj. Jeseň sa už nezadržateľne blíži. Padajúce lístie a chladné rána mi, ako každý rok, dávajú na známosť, že sa blíži aj čas mojich narodenín. A hoci nemám s pokožkou od istého veku takmer žiadny problém a na akné som už dávno zabudla, vráskam sa zrejme časom nevyhnem. Aby to ale bolo čo najneskôr, snažím sa pleť ošetrovať už teraz. A jojobový olej bola, zdá sa, výborná voľba.


Tak ako som v živote a v stravovaní prechádzala etapami, od zložitej po stále jednoduchšiu, tak je to aj s výberom mojej kozmetiky. Voňavé krémy so síce dokonalou konzistenciou a úžasnou vôňou, ale so zložením dlhým skoro ako telefónny zoznam, som pomaly zamieňala za tie menej prechemizované, až som natrafila na prírodné poklady. A to nepreháňam. Veď Saloos oleje sa ani inak označiť nedajú.

Prírodný jojobový olej pre mladú i zrelú pleť

Ak máte jojobový olej doma, znamená to, že máte k dispozícii tak kozmetický ako aj hojivý zázrak. Aj keď tento olej v skutočnosti olejom nie je, je to akýsi tekutý vosk, konzistencia je vďaka obsahu esterov nenasýtených mastných kyselín veľmi príjemná. Keďže sa jojobový olej svojím zložením podobá mazu, ktorý produkuje naša pokožka, je ľahko a hlboko vstrebateľný. Pri prieniku do pokožky tak odovzdáva svoje vzácne obsahové látky. Tou najvzácnejšou je vitamín E. Jojobový olej tak pokožku nie len osviežuje a vyhladzuje, ale aj čistí a hydratuje. Túto jeho vlastnosť využijete pri každodennej starostlivosti o suchú a citlivú pleť, ale napríklad aj pri liečbe oparu, akné či menších jaziev.

saloos-jojobovy-olej

Pre zdravú pokožku tých najmenších

Pri starostlivosti o malého drobca sú prírodné oleje tou najlepšou voľbou. Nám sa zvlášť osvedčil marhuľový olej. Už pri pomyslení na moje obľúbené ovocie mám úžasný pocit. Tá vôňa mi pripomína detstvo a podobne jemne, doslova s láskou, pôsobí aj marhuľový olej. Je taký jemnučký, že pôsobí na citlivú detskú pokožku doslova ako pohladenie. Použiť sa dá nie len ako masážny olej, ale aj pri ošetrení slniečkom spálenej či ekzémom postihnutej pokožky.

Tak jojobový olej ako aj marhuľový olej patria k tomu najlepšiemu, čo ponúka značka Saloos. Odkedy sú tieto prírodné oleje súčasťou našej domácej lekárničky, na problémy so suchou pokožkou, akné či zle hojacim sa oparom sme dávno zabudli.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.