Fototapety – kúsok prírody u vás doma

Nedávno sa mi jedna moja známa pochválila, ako si urobila radosť. Vraj ju už doma omrzeli biele steny a tak vymyslela čosi originálnejšie. Do každej izby nalepila fototapety. Vždy na jednu voľnú stenu „Zaujímavý nápad“, hovorím si, čosi podobné by potešilo aj mňa.


Klasické biele steny sa nájdu vo viacerých bytoch. Aj v mojom. Niektorí ich pri prerábaní zmenia na farebné. Iní ich ozvláštnia fotkami. Odvážnejší si často zvolia rôzne ručne maľované obrázky či ornamenty. No a ten, čo nie je taký zručný, aby si namaľoval svoj vlastný obrázok, nemusí byť vôbec smutný. Fototapety môžu byť pre neho ideálnym riešením.

Moja známa si to vyriešila po svojom. Keďže rada cestuje, navštívila už viacero známych miest. Na oživenie spomienok si vybrala na stenu fototapety s obrázkami miest. V niektorých už bola a iné sa jej páčia. Takto sa z nich môže tešiť každý deň.

Ja keď som ju počúvala, odrazu som tiež dostala chuť niečo u nás doma vylepšiť. Biele stierky na stenách v celom byte asi meniť nebudem, ale o výmene tapiet v chodbe som rozmýšľala už dávno. Len ma vždy odradilo to množstvo práce, ktoré je s tým spojené. Ale keď si predstavím, aké to bude pekné, urobila by som to trebárs hneď.

Keď najbližšie s výmenou začnem, určite si tiež vyberiem fototapety. Ja síce tiež rada cestujem, ale v prírode som oveľa radšej. A tak si viem živo predstaviť na stene lúku plnú kvetov či hory s cestičkou, kadiaľ by sa dalo bicyklovať.

Vyčariť doma atmosféru dovolenky či výletu, zdá sa, nie je až také zložité. S použitím fototapety je to raz-dva. Potom už stačí len navariť voňavú kávu, posadiť sa do kresla a začať snívať.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.