Hrejivé úplety a pletené šaty

pletené šaty

V jesenných dňoch nie je nič nezvyčajné, ak je vonku sychravo či fúka chladný vietor. Človeku sa nechce ani nos vystrčiť. Ibaže ostať doma si môže dovoliť len málokto. A tak nám nestáva nič iné, len sa obliecť a vyraziť do ulíc. Aby sme si však pobyt na čerstvom vzduchu náležite užili, neprechladli a zároveň nám bolo príjemne teplúčko, pletené šaty môžu byť, hlavne pre dámy, tou správnou voľbou. Nie, nebojte sa, s ihlicami vás tu dnes strašiť rozhodne nebudem. Sľubujem.

 

 S pletením som začínala už ako školáčka. V rámci krúžku šikovných rúk na základnej škole. Zvládala som vtedy jednoduché veci ako šály či čiapky s brmbolcom. No keďže ma pletenie úžasne bavilo, skúšala som vždy niečo nové a časom prišli na rad aj zložitejšie úplety. Dokonca sa mi podarilo vyrobiť aj úpletové šaty. Boli červené s vrkočovým vzorom po celej dĺžke.

Kedysi a dnes

Hoci som v mojej mladosti často a rada plietla, vlastne to bola z núdze cnosť. Veď si mnohí možno ešte spomenú, aké to v tých časoch bolo. Vidieť úpletové šaty na pulte obchodu bol malý zázrak. A ak ste aj na nejaké natrafili, boli buď príliš drahé alebo také škaredé, že by ste ich na seba ani neobliekli. Ale regále v galantérii, to bola iná káva. Mohli ste na nich oči nechať. A ten výber. Chceli ste priadzu tenkú, hrubšiu či bavlnenú? Jednofarebnú či melírovanú? Dostali ste čokoľvek. A tak kombinovať farby a pliesť šaty na jeseň a zimu bola vlastne zábava.

úpletové šaty

Šaty s rolákom či bez, ihlice nepotrebuješ

Aj dnes môže byť pre niekoho pletenie zábava. Nie je to však už nevyhnutnosť ako kedysi. Úpletové šaty od výmyslu sveta si môžete kúpiť hotové a nemusíte sa trápiť s vlnou a ihlicami. A tých vzorov, čo sú k dispozícii. Naozaj stačí, len si vybrať. V e-shope nájdete nespočetné množstvo vzorov, farebných kombinácií, ale aj veľkostí a strihov. No nemusia to byť len pletené šaty s dlhými rukávmi. Veľmi módne sú aj krátke rukávy. A kto má rád roláky, vybrať si môže aj šaty s rolákom.
Pletené šaty môžu byť elegantné aj samotné, no v kombinácii s legínami nič nepokazíte a v mrazivom počasí vám bude určite teplejšie. E-shop www.piperi.sk ponúka široký výber pletených šiat spolu s legínami. Využite možnosť nákupu už dnes, no ak sa vám to nepodarí, nezúfajte. Nové modely tu pre vás budú už o týždeň.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.