Kúzlo orechov

V zimných mesiacoch často pozorujeme úbytok živín, ruka v ruke to súvisí s našimi vlasmi, nechty, pokožkou. Poďme dodať nášmu telu koktail blahodarných vitamínov, minerálov, zdravých tukov v podobe hrsti orechov. Doprajte si ju denne na desiatu a budete prekvapení, ako Vás vzpruží a naladí. Orechy obsahujú predovšetkým vitamíny skupiny E, B, horčík, fosfor, meď, mangán, selén, vlákninu, sacharidy, antioxidanty a ďalšie dôležité stavebné prvky. Orechy nám napomáhajú znižovať cholesterol, majú silný protizápalový účinok. Ďalej v nich nájdeme veľa vlákniny, tá navodzuje pocit sýtosti, to je nezanedbateľné pri redukčnej diéte. Ďalšie úžasné účinky majú orechy na zdravie Vášho srdca. To je len pár základných poznatkov o tomto zázraku v škrupine. Vyberte si zo širokej škály orechov a orieškov. Len alergici si musia dať pozor, táto pochúťka môže aj potrápiť.


Mandle – jedna z najzdravších potravín na svete, vyskúšajte tento zázrak prírody. Sú ľahko stráviteľné a plné vápnika.

Pistácie – orechy známe svojou typickou zelenou farbou, pražené a osolené chutia najlepšie.

Lieskové orechy – hojne pestované na našich záhradách, sladké plody chutia samotné aj spracované v sladkej i slanej variante.

Vlašské orechy – naše najznámejšie orechy, bez ktorých si nevieme predstaviť vianočné pečivo. Predovšetkým vanilkové rožky.

Makadamové orechy – obsahujú veľa tuku, sú veľmi chutné, bohužiaľ si za ne aj dosť priplatíte.

Pekanové orechy – tieto orechy sú veľmi podobné tvarom našim vlašským orechom, sú ale podstatne sladšie a majú viac kalórií.

Para orechy – veľké sladké plody, výborný zdroj selénu, proteínu a sacharidov.

Kešu – sladké orechy, plné omega kyselín, horčíka a minerálov.

Kokosový orech – jeden z najväčších orechov, s jemnou bielou dužinou. Posilňuje imunitu a hlavne chutí výborne.

V skratke povedané také zdravé maškrtenie Vám určite doplní do „žil“ novú silu a energiu, údajne predlžuje život. Ako bonus získate dobrú náladu, pretože obsahujú veľa živín a vitamínov, ktoré ľudovo povedané zaháňajú chmáry.

Aké orechy maškrtíte radi Vy?

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.