Kvalitný spánok pre zdravie

Potrebu kvalitného spánku pre svoju pohodu po celý deň si uvedomuje stále viac ľudí. Aj mladšie ročníky vedia, že ak majú podať vysoký pracovný výkon, musia si v noci dobe oddýchnuť. A nie len manuálne pracujúci. A pokým nedostatok oddychu pre mladého človeka znamená len mrzutý deň, pre staršieho je nekvalitný spánok ohrozením jeho zdravia. Najviac trpí chrbtica.
 

 

Zvýšený počet ľudí, trpiacich na ochorenie chrbtice a znižujúca sa veková hranica pacientov s nevyhnutnou operáciou bedrových platničiek je žiaľ faktom. Pokým pri vysokom tlaku alebo obezite môžeme hovoriť o chorobách ako následku zlého stravovania a nedostatku pohybu, tak pri chrbticových problémoch môže najčastejšie za zlý stav práve naša posteľ.

Osveta z rôznych strán spôsobila, že si vážnosť situácie uvedomuje stále viac a viac ľudí. Vymeniť matrac vo svojej posteli sa rozhodlo už veľa ľudí a mnohým sa uľavilo. Pretože dôležité je vybrať si matrac podľa niekoľkých kritérií. Jedným z nich aj hmotnosť človeka, ktorý matrace kupuje. Hoci najčastejšie si ľudia s problémami s chrbticou kupujú práve ortopedické matrace.

Matrac je ale len jednou zo súčastí postele, ktoré rozhodujú o našom odpočinku aj zdraví. Na čo sa často zabúda, je to, čo je pod matracami. Pretože matrace a rošty tvoria polu celok, poskytujúci dobrú oporu nášmu unavenému telu počas spánku vo všetkých polohách. Málokto spí v jednej polohe celú noc. Niekto zaspáva na boku a potom sa otáča na druhý bok alebo chrbát celú noc, niekto zmení polohu len dva či tri razy za noc. No vždy inú časť tela zaťažujeme.

vegas-lamelovy-rost-komfort-fix-lux

Preto je dôležité pri obnove staršej postele zamerať sa nie iba na matrace, ale je treba vymeniť aj rošty pod nimi. Podľa typu matraca, ktorý sme si kúpili alebo práve kupujeme, vyberieme k nemu aj správny rošt. Medzi najobľúbenejšie patria pevné lamelové rošty, vhodné pre zdravých ľudí. Ak už ale trpíte bolesťami chrbta a viete, že pár dní do roka musíte ostať doma a preliečiť si svoju chrbticu, doporučujem kúpiť lamelový rošt polohovateľný, aby ste si ho mohli nastaviť do takzvanej úľavovej polohy. Teda aby ste si mohli ľahnúť v polohe, kedy vás nič nebolí a bez zbytočnej bolesti sa vyliečili.

2 myšlienky na “Kvalitný spánok pre zdravie

  1. Google Chrome 39.0.2171.95 Google Chrome 39.0.2171.95 Windows 7 x64 Edition Windows 7 x64 Edition

    Mojej mame veľmi pomohlo vymeniť matrac. Celé roky používala penový matrac na ktorom sa budila celá “ dolámaná “ . Po častom behaní po doktoroch a žiadneho výsledku sme sa rozhodli kúpiť jej nový matrac. KeĎ sme prišli do predajne http://www.matrace-vegas.sk/ personál hneď vedel aký má mama približne problém. Máva to vraj mnoho starších ľudí. Odporučili nám matrac pre seniorov. Už ho má mama doma pol roka a nevie si ho vynachváliť.

  2. Google Chrome 43.0.2357.124 Google Chrome 43.0.2357.124 Windows 7 x64 Edition Windows 7 x64 Edition

    No ja mám problémi s chrbticou, mám dosť nadváhu, tak mi bolo odporučené si kúpiť zdravotnú matrac. Tak ju už mám doma a spí sa mi fajnovo. 🙂 Ešte by to chcelo schudnúť 🙁

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.