Nájdi si svojho farmára

Čím ďalej viac ľudí dáva prednosť kvalitným potravinám pred lacnými, ale nevýživnými. Uvedomujú si, že ak telo nedostane živiny, ale chémiu a dochucovadlá, musia si kupovať k tomu aj lieky. A nízka cena je zrazu preč a choroby tu. Veľké obchodné reťazce ale poctivé potraviny predávať nechcú. Kde ich teda hľadať?


Poctivé potraviny nerastú na pultoch supermarketov, rovnako ako čokoládu nedáva fialová krava. Kvalita mäsa, mlieka, zeleniny a ovocia sa rodí z poctivej práce na farmách. A tam je najlepšie aj tieto produkty kupovať, pretože sú najčerstvejšie.

Aby ste nemuseli naslepo obiehať všetky farmy v okolí a zisťovať, kto čo pestuje alebo vyrába a či je ochotný to predať, môžete využiť www stránku, ktorá spája farmárov aj zákazníkov. Na www.poctivepotraviny.sk/ si môžete nájsť svojho farmára podľa oblasti, kde žijete a tiež podľa druhu potraviny, ktorú hľadáte. Potom si už len podľa kontaktných údajov overíte, kedy si môžete prísť nakúpiť fajnoty pre seba a svoju a rodinu.

Ale tiež pre svojich známych. Ak už pôjdete pár kilometrov za mesto a opustíte svoj pohodlný byt, nech nejdete naprázdno. Môžete sa neskôr striedať. Raz pôjdete vy na mlieko a syry, inokedy sused na fajné klobásky a tlačenku. A keď na spoločnej grilovačke ochutnajú aj známi hamburger z poctivého mäsa a chutnú klobásu bez múky a sóje, môžete pre zásoby k svojmu farmárovi sa striedať viacerí.

Kupovať kvalitné potraviny nie je ani náročné ani drahé. Stačí si nájsť svojho farmára. Teraz už viete, kde.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.