Novoročná prechádzka v záhrade

Ako na Nový rok, tak po celý rok. Podľa tejto riekanky sme nemohli v prvý tohoročný deň sedieť doma a leňošiť. Takže sme po neskorých raňajkách a káve, počas ktorej sa silný nočný mráz zmenil na prijateľnú zimu, obliekli na seba cyklistickú funkčnú bielizeň, ktorú teraz využívame len v záhrade, a teplé nohavice a bundy, nasadili čiapky na uši a vybrali sa popoludní do záhrady, hoci slnko stále odmietalo akceptovať predpoveď počasia a vyjsť.Prvou úlohou dňa bolo ale oškriabať čelné sklo nášho auta od námrazy. Až potom sme mohli využiť vyhrievané sedačky počas desaťminútovej cesty na dedinu. Všade popri ceste sme videli hrubú námrazu na stromoch, keďže posledné dni v noci mrzlo až cez -10 °C a včera dokonca prišla hmla. V očakávaní pekných zimných scenérií aj pri absencii snehu som so sebou bral do záhrady zrkadlovku s túžbou urobiť pekné mrazivé zábery.

Záhrada na Nový rok

Na dnes sme nemali v pláne nič robiť ani v záhrade ani v starom dome. Dnes sme sa chceli len poprechádzať po záhrade a pokochať sa. Je to zhruba rok, čo sme tu boli na prechádzke v zime, vtedy ešte záhrada nebola naša, aj keď na dobrej ceste. A človek má dobrý pocit, keď vidí, čo vlastnými rukami dokázal za jediný rok urobiť. Bez architekta, bez armády robotníckych rúk, bez ťažkých stavebných strojov a vybrakovaného účtu.

Novoročná záhrada

Na Nový rok nad našou záhradou slnko nevyšlo a teplota bola pod bodom mrazu celý deň. Riedka hmla dodávala celému miestu mystickú atmosféru, v ktorej som nafotil zaujímavé a krásne snímky. Prešli sme sa celým sadom, zastavili pri každom strome aj kríku, aby sme skontrolovali ich stav a nakoniec sme vyšli aj na najvyšší a najvzdialenejší bod našej záhrady v kopci. A cestou som fotografoval. Detaily, ktoré zblízka vyzerajú úplne inak, ako pri pohľade z diaľky. A tiež záhradu ako ako celok, lebo takto o rok už zase bude vyzerať inak.

Záhrada na Nový rok

Pretože máme ďalšie plány, ako ju zveľadiť a vylepšiť. Ako z nej urobiť ešte príjemnejšie miesto pre život, ako z nej urobiť ešte krajšie miesto pre oddych. Za necelé dve hodiny som urobil takmer dve stovky fotografií. Niekoľko z nich ponúkam aj vám a verím, že sa vám páčia tiež.

Zima v záhrade

Hoci do záhrady chodievame cez víkend aj keď je chladno či mierny mráz, dnes nám začala byť zima oveľa skôr. Je totiž rozdiel oháňať sa lopatou alebo montovať niečo v dome a iba tak sa pomaly prechádzať. Takže sme to na Nový rok „zabalili“ už skôr a vrátili sme sa domov. Ale aj tak táto krátka novoročná prechádzka po našom kráľovstve stála za to.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.