Malá kuchyňa dokáže byť väčšou, ako sa na prvý pohľad zdá

Obvykle sa rozplývame nad časopismi o bývaní a nad obrovskými kuchyňami na ploche často až 50 m2. Úsmevné je, že takto veľký byt možno ani nemáme. Takže kuchyňu musíme vtesnať k jednej stene na dĺžku okolo 240 cm. Ale čo keď predsa len túžime po veľkej kuchyni?

 

Dôležité je si skôr, ako sa pustíme do realizácie našej kuchyne, urobiť jasno v tom, čo pre nás pojem veľká kuchyňa predstavuje. Pretože riešenie sa dá nájsť aj v tom najmenšom byte, len musíme vedieť, čo má byť cieľom. Niekto túži po obrovskom množstve odkladacích priestorov. Pre niekoho je veľkou kuchyňou takmer nekonečný priestor na pracovnej doske. Chceme veľký drez, veľkorysý priestor okolo kuchynskej linky, či kuchyňu obohatiť o barový stôl. Kto premýšľa, ten si tento svoj cieľ dokáže splniť aj v 1+kk.

Priestor v kuchyni získate vďaka vstavaným spotrebičom

Vstavané spotrebiče by dnes mali byť v kuchyni štandard. Šetria miesto, pretože nezaberajú ani o milimeter viac, než musia. Nepotrebujeme okolo nich upratovať, takže nepotrebujú priestor dookola. Aj malé spotrebiče sa hodia vstavané. Napadlo vás uvažovať o zabudovanom kuchynskom robote či o vstavanej mikrovlnnej rúre a kávovare?

Priestor vám ale získa aj jeden spotrebič všeobecne. Je ním umývačka riadu. Už žiadny riad v dreze ani na linke. Stačí sa naučiť všetko hneď dávať do umývačky riadu a máte vyhraté. Už nemusíte tráviť život so špongiou v ruke.

TIP: Kuchyne na jednom mieste, to je sortiment kuchynských liniek a súčasne kuchynských spotrebičov Okay.

Dajte veciam systém a vyrazte mimo kuchyňu

Nevojde sa vám dnes všetko do kuchyne? V novej linke nahraďte niektoré skrinky zásuvkami. Dajte si záležať na vybavení zásuviek. Svoju kuchyňu však môžete dokonca posunúť až za jej vlastné hranice. Pridajte skrinky do predsiene, pokojne ich dajte viac nad seba. A máte skriňu kam dáte všetko, čo sa vám do linky v kuchyni nevošlo.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.