Priestor pre oslavy a akcie na záhrade

Vlani sme kúpili novú záhradu a napriek tomu, že sme mali veľa práce s jej zakladaním, našli sme si čas na niekoľko akcií a stretnutí s priateľmi. Len tú pergolu sme nestihli. A pretože aj tento rok plánujeme oslavu narodenín a ďalšie stretnutie pri grile, zvažujeme, ako to zariadiť, keď pergola ani tento rok nedopadne. Chce to jednoduché ale nie drahé riešenie.


Po prvý raz sme grilovali pod starou jabloňou a to sa všetkým páčilo. Miesto je to pokojné, v tieni. Ale len do chvíle, keď si stará jabloň zmyslí zhodiť nejaké jabĺčko. Z kraja leta je to zábava, na jeseň už slušná rana. Cez známych sme si zaobstarali veľký slnečník. Poskytuje dosť tieňa, ale nechráni proti vetru.

gril

Čo miesto pergoly

Nová pergola už má svoje miesto, ale práce je stále veľa. Záhradu v podstate zakladáme na zelenej lúke, na pozemku vysádzame nové stromčeky a kríky, budujeme vyvýšené záhony pre zeleninu, opravujem starú studňu, do toho občas opravy kamenného domu. Záhradné altánky máme zatiaľ len v katalógoch, k samotnej stavbe dôjde až neskôr. Ale jar za chvíľu skončí a bude tu leto, na ktoré sa všetci tešíme.

Narodeniny oslavujeme najradšej na záhrade

Posedenie pri grilovaní v našej záhrade sa páčilo všetkým, koho sme k nám pozvali. A v tejto novej tradícii chceme pokračovať. Preto som si prezrel ponuku záhradných stanov, ktoré by zaistili prístrešie a tým aj tieň. Takéto záhradné párty stany chránia nielen pred silným slnkom, ale aj pred malou prehánkou a nie je treba záhradnú akciu rušiť alebo prekladať.

mňam

Keď na mieste, kde chceme mať svoju budúcu pergolu, postavíme nožnicový stan, overíme si, či je to dobré miesto po všetkých stránkach. A keď tak vyberieme iné. Navyše záhradné párty stany majú ďalšiu výhodu. Až dogrilujeme a hostia sa rozídu do svojich domovov, záhradný stan zbalíme a uložíme v domčeku. Nebude tak vystavený vplyvu počasia a nepotrebuje údržbu. A nebude v záhrade prekážať pri kosení trávy.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.