Radiátory môžu hriať viac

Poznáte to. Prídete domov, radiátory sú vlažné a v izbe nie je teplo. Vonku je zima, chceli by ste sa zohriať, ale darmo máte zapnutý kotol. Aby bolo doma skutočne teplo, musíte zapnúť ešte aj elektrický ohrievač. Alebo nejako „presvedčiť“ radiátory, aby hriali lepšie. A práve na to slúži Termík, zariadenie, ktoré vám domov skutočne vyhreje.
 
 

Či už si vo vlastnom dome sami regulujete vykurovanie alebo vám to v byte zariadi dodávateľ tepla, na jar a na jeseň je bežné, že radiátory sú teplé len ráno a večer. Hovorí sa tomu temperovanie a šetrí to náklady na vykurovanie. Avšak nízka teplota vykurovacieho média je na príčine, že malý rozdiel teploty povrchu radiátora a vzduchu v miestnosti spôsobuje len pomalé zohrievanie vzduchu a jeho pomalé prúdenie. Potom je pri radiátore síce trochu teplo, ale iné časti bytu sú nevykúrené. Takto tepelná pohoda rozhodne nevyzerá a často si musíme pomáhať dekou alebo elektrickým ohrievačom. Teda platíme za kúrenie a ešte musíme platiť za elektrinu.

Ventilátor pod radiátor Termík dokáže zrýchliť prúdenie vzduchu okolo plôch radiátorov až štyrikrát. Tým z nich dostane oveľa viac tepla, ako by to bolo pri samovoľnom prúdení. A súčasne urýchli aj prúdenie teplého vzduchu po miestnosti, ktorá sa rýchlejšie, ale aj rovnomernejšie zohreje. Navyše, z radiátora odchádza do kotla chladnejšie médium, teda kotol dokáže zaznamenať, že treba prikúriť a tým sa rýchlejšie prehreje celý byt.

termik

Tento ventilátor pod radiátory je najúčinnejší na doskových alebo panelových radiátoroch, na ktoré sa upevňuje dodanými držiakmi bez potreby použitia náradia. Držiaky s nalepenými gumovými pätkami sa prichytia pod radiátor a v smere prirodzeného prúdenia vzduchu ho urýchľujú. Aby vás zvuk veľmi tichých ventilátorov nerušil, je Termík vybavený reguláciou otáčiek ventilátora. Navyše pri použití termostatickej regulácie kúrenia môžete zapojiť priložený termostat, ktorý zastaví ventilátory, keď klesne teplota radiátora pod 30°C a opäť ich zapne, keď teplota prekročí túto hranicu.

Obsah balenia, nič viac nepotrebujete
Obsah balenia, nič viac nepotrebujete

Termík sa pripája na rozvod 230V v byte, ale jeho spotreba je cca 4W, teda taká nízka, že ju prakticky nedokážete zmerať. A návratnosť ventilátora pod radiátor je jedna vykurovacia sezóna. Vďaka nemu dokážete byt vykúriť oveľa rýchlejšie a dokážete z radiátora získať oveľa viac tepla.

termik

Pred prvým použitím odporúčame radiátory očistiť od prachu, prípadne ich prikryť zvrchu napríklad pásom obväzov vo viacerých vrstvách, aby sa zvírené zvyšky nečistôt na ňom zachytili.

Ak máte v miestnostiach namontované rebrové radiátory, na zavesenie ventilátora pod radiátor využijete osobitne dodávané závesné háky. Tie si môžete vyrobiť aj z hliníkového drôtu (nekoroduje ako železný) alebo rám s ventilátormi pod radiátor podložiť. Pohodlnosť by zvádzala položiť ich na radiátor zhora, ale v tom prípade by ste výrazne znížili účinnosť celého systému a to by bola škoda.

Za pomoci ventilátorov pod radiátory nemusíte trpieť zimou. Jednoducho získate viacej tepla, vaše radiátory budú hriať viac.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.