Samozavlažovacie kvetináče

Kvety v kvetináčoch sú neodmysliteľnou súčasťou snáď každej domácnosti. Jedny robia parádu farbou či tvarom listov a iné zase svojimi nádhernými kvetmi. Aby nám však každý kvietok prinášal potešenie a radosť, potrebuje pre svoj rast vhodné podmienky. A jednou z tých najzákladnejších je pravidelná zálievka. Čo ale robiť v prípade, že nemáte dosť času na polievanie alebo ste dlhšie mimo domova? Elegantným riešením sú samozavlažovacie kvetináče.


Samozavlažovacie kvetináče sa nám spájajú viac s letničkami a balkónom ako s interiérom. Ibaže pracovne vyťažené ženy či zábudliví muži isto ocenia samozavlažovacie kvetináče aj vo vnútri. A celoročne. Keďže rastliny vysadené v takýchto kvetináčoch stačí polievať len niekoľkokrát do roka, ani vaša občasná neprítomnosť im nijako neuškodí.

Samozavlažovacie kvetináče ako šperk

kvetináč Cono Alto Okrem toho, že vám samozavlažovacie kvetináče ušetria čas a námahu pri starostlivosti o vaše rastliny, môžu byť efektným bytovým doplnkom. Jedny z najkrajších a zároveň najpraktickejších sú samozavlažovacie kvetináče španielskej značky Vondom. Svojou veľkosťou, elegantným tvarom a sviežimi farbami oživia aj ten najtmavší kút vášho bytu.

Tak napríklad samozavlažovacie kvetináče série CONO ALTO. Už prvý pohľad na ne poteší vaše oči. Sú nádherné aj samostatne, no keď vedľa seba postavíte dva alebo tri, efekt bude dokonalý. Dokonca si ich môžete zladiť s bytom či terasou aj farebne. Umožňuje to celá škála moderných farieb, v ktorých sa vyrábajú.

Hoci sa tieto kvetináče môžu zdať zbytočne veľké a tým pádom aj ťažké a nepraktické, opak je pravdou. Manipulácia s nimi je prekvapivo jednoduchá. Presúvanie umožňujú zabudované kolieska. A tak ani letný presun izbových rastlín na terasu nebude pre vás žiadny problém.

Samozavlažovacie kvetináče ako náhrada za záhon

Ak máte chuť pestovať trebárs bylinky a nemáte záhon, nevadí. Samozavlažovacie kvetináče JARDINERA vám ho dokonale vynahradia. Sú dostatočne veľké a ich predĺžený tvar je na bylinky ako stvorený. No pestovať v ňom môžete aj balkónové paradajky či reďkovku. Výhodou je dostatočne veľký zásobník vody, ktorý umožní rastlinám pohodlné prežitie aj v tých najväčších letných horúčavách.

Ako fungujú samozavlažovacie kvetináče

Samozavlažovacie kvetináče Vondom ponúkajú luxus a praktickosť v jednom. Materiál, z ktorého sú vyrobené, odoláva vplyvu nepriaznivého počasia. Je stálofarebný a dokonca na 100% recyklovateľný. Obal kvetináčov je tvorený dvoma vrstvami a samostatným zásobníkom na vodu. Po vysadení je síce potrebné rastliny niekoľko týždňov zalievať klasicky zvrchu, no akonáhle korene prerastú dostatočne hlboko a dosiahnu hladinu vody v zásobníku, vaša starostlivosť o ne viac menej končí. Teraz si už poradia aj samé. Len im bude treba vodu do zásobníka občas doplniť.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.