Vraj nemáte maškrtný jazýček. Určite?

Pri sledovaní obľúbených britských relácií na internete sa mnohokrát dobre zasmejem. Tak tomu bolo aj včera, keď som pozerala jednu z epizód seriálu Secret Eaters (Tí, čo jedia potajomky). Neviem, či to niekto z Vás pozná, no ide o reláciu o zdravom životnom štýle, do ktorej sa prihlasujú ľudia, ktorí sú obézni a nevedia prísť na to, kde robia chybu. Často sú tam ľudia, ktorí vyskúšali už tisícky diét, no stále nie a nie schudnúť.


V epizóde, ktorú som včera pozerala bola mladá, približne 30 ročná baba, ktorá pracuje v pekárni. Pri rozhovore o tom, čo slečna kladie do úst a čím zapĺňa žalúdok sa jej moderátorka opýtala na sladkosti a celkovo sladké pokrmy. Pri ženách je to úplná samozrejmosť, keďže nepoznám asi ani jedinú z nás, ktorá by nemala rada sladkosti, všakže. Nuž ale babenka s hrdosťou oznámila, že ona na sladkom „nefičí“ pretože pracuje v pekárni, má sladké pokrmy pod nosom celý deň a doma ju to už vôbec neláka. (Hmm pri takejto logike by som sa asi mala zamestnať v „horálkárni“, aby som ich toľko nejedla, čo?) Ale nakoniec sa ukázalo, že to zase asi až taká pravda nebude. Ide totiž o to, že baba síce nejedla sladké pokrmy, no cukrom sa prepchávala každodenne aj tak. Ako?

Ruky hore tí, čo ráno neotvoríte poriadne oči bez kávy. Ja! Tiež! ALE! Koľko že si to dávate lyžičiek cukru? Hop šup jednu-dve, nie? A poobedná káva? Hop šup ďalšie dve? Alebo? Mladá Britka si dávala dve ráno, dve poobede. Ale akosi tej energie nemala dosť aj tak. Stále unavená. Riešenie? No čo, marí sa Vám niečo ako okrídlená plechovka, ktorá Vás postaví na nohy? Alebo rovno dve, veď ako hovorí Minko Demovič „Nak nežerem“. A ďalšie lyžičky máte v sebe ani neviete ako. Hlavným problémom pri energetických drinkoch však nie je ani tak ten nenávidený taurín (pokiaľ nemáte vysoký tlak a neposlušné deti), problémom je v nich najmä cukor, ktorého tam je požehnane. A že neveríte? Že to nie je až také sladké? Nuž, páni výrobcovia vedia ako zamiešať tú správnu „medecínu“, aby Vám to chutilo. Ale ak by ste chceli naozaj vedieť, čo pijete, vezmite si 250 ml vody a nasypte tam 12 lyžíc cukru. Aj by som povedala „Nazdravie“, ale toto má od toho ďaaaaleko.

Takže? Ani Vy nemáte maškrtný jazýček? Alebo žeby predsa?

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.