Začnite s prevenciou proti vráskam v mladom veku

Starnutie je prirodzeným procesom, ktorý postihuje každého z nás. Avšak tempo, v akom sa na našej pleti objavujú prvé vrásky, môže byť ovplyvnené mnohými faktormi, vrátane životného štýlu a starostlivosti o pleť. Ak chcete spomaliť a oddialiť prvé známky starnutia na pleti, máme pre vás niekoľko praktických rád a tipov, ako na to.

Chráňte pleť pred slnkom a vyživujte ju

Slnečné lúče môžu mať drastický dopad na našu pokožku, spôsobujú predčasné starnutie a narušujú kožnú bariéru. Preto je kľúčové chrániť svoju pleť pred slnkom, a to aj v oblačné dni. Vždy používajte krém na tvár s vysokým ochranným faktorom a najmä v lete doplňte ochranu širokým klobúkom a slnečnými okuliarmi s UV filtrom.

Čo sa týka vyživovania pleti, hydratácia je kľúčová. Nezabúdajte na denný a nočný krém prispôsobený vášmu typu pleti a dva až trikrát týždenne doprajte svojej pokožke hydratačnú masku. Nevynechávajte ani oblasť okolo očí, ktorá je mimoriadne citlivá a často sa práve v týchto miestach objavujú prvé vrásky. Kvalitný očný krém a sérum, ktoré zohľadňujú jemnú a citlivú pokožku okolo očí a zároveň bojujú proti vráskam aj tmavým kruhom alebo opuchom, by mali byť vašimi najlepšími kamošmi v každodennej rutine.

Základom je zdravý životný štýl

S používaním krému proti vráskam môžete začať už v mladom veku, je to mimoriadne účinné pri prevencii prvých znakov starnutia. Nájdite si ale krém vhodný pre vašu vekovú skupinu. Prečo? Pokožka v každom veku si žiada trochu iný prístup a koncentrácie zložiek. Pri výbere anti-aging krému hľadajte látky ako retinol, peptidy alebo kyselinu hyalurónovú, ktoré sú známe svojimi anti-ageing vlastnosťami.

Avšak úplným základom prevencie proti predčasnému starnutiu je zdravý životný štýl. Vyhýbajte sa fajčeniu, prílišnému pitiu alkoholu alebo sladených nápojov. Zvoľte radšej vyváženú stravu bohatú na antioxidanty, ktorá môže zásadne ovplyvniť vzhľad vašej pleti. Potraviny, ako sú zelená zelenina, oriešky, bobule a citrusové plody, by mali byť stálicami vo vašom jedálničku. A nezabúdajte na pravidelný pitný režim, ideálne v podobe čistej nesladenej vody, ktorú môžete ochutiť napríklad citrónom alebo mätou.

Masáže, tvárová joga a redukcia stresu

Pravidelné masáže tváre a špeciálne cvičenia stimulujú svaly na tvári, zvyšujú prekrvenie pokožky a povzbudzujú produkciu kolagénu. To všetko vedie k pružnejšej a mladistvejšej pleti. Masáž si doprajte pokojne aj ako súčasť svojej večernej starostlivosti o pleť. A tvárovú jogu zase môžete praktikovať napríklad pri sledovaní telky.

Na druhej strane, stres je jedným z hlavných faktorov, ktorý prispieva k predčasnému starnutiu. Praktiky ako meditácia, jógové cvičenia alebo hĺbkové dýchanie vám môžu pomôcť zvládať každodenný stres a zachovať si pleť v optimálnom stave. Nepodceňujte relax a pravidelné ničnerobenie, ktoré uvoľnia telo aj myseľ.

Zdroj obrázku: Dmytro Khlystun / Shutterstock.com

 

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.