A sme bez auta

Nejakým riadením osudu sme sa stali pred dvanástimi rokmi majiteľmi dvoch áut. Každé malo iné parametre a bolo vhodné na iné účely a ich rozdielne vlastnosti sa naplno prejavili pred desiatimi rokmi, keď sme si kúpili našu záhradu. Nedávno sme o výhodu využívania dvoch áut prišli, v podstate z dôvodu aplikácie zákona, ktorý nám siahol na náš majetok.


Jedno auto sme využívali na dlhé cesty, ktorých bolo postupom času stále menej, až nakoniec sme veľkého kombíka predali, k našej ľútosti, lebo sa s ním naozaj dobre cestovalo a do kufra sa veľa zmestilo. No a benzínový menší kombík bol využívaný práve na krátke cesty z mesta do záhrady. Neskôr, keď sme mali každý zamestnania s rozdielnym časom konca pracovnej doby, sme využívali každý svoje auto (áno, po čase sme si zaobstarali znova ďalšie auto, opäť kombi, skôr na stredné cesty), aby sme ušetrili čas a mohli sa venovať budovaniu nášho gazdovstva, do ktorého postupne prerástla naša záhrada.

Už pred dvomi rokmi sme boli na pravidelnej kontrole technického stavu upozornení, že kvôli korózii spodku nebude možné „dať pečiatku“. Raz už boli podbehy vyvárané, čo predĺžilo životnosť auto o dobrých päť rokov, ale zub času a zuby hrdze sú neúprosné. Keď sme zisťovali, koľko času a koľko peňazí by stálo uvedenie nášho benzíňáka do prevádzkyschopného stavu, došli sme k takým číslam, že by to malo zmysel, len ak by sme to brali ako koníček za každú cenu zachovať toto auto. Žiaľ, aj toto auto bolo pre nás dopravným prostriedkom, tak verdikt bol jednoznačný. Efektívnejšie bude zaobstarať si iné staré malé auto s benzínovým motorom, ktoré bývajú na údržbu menej náročné a ľahšie zvládajú časté krátke cesty.

A tak jedného januárového rána som focusa zaviezol na šrotovisko, kde za mňa vyplnili odhlášku auta z evidencie, odovzdal som malý aj veľký technický preukaz a sme bez toho nášho obľúbeného auta, ktorého kúpu sme nikdy neľutovali. Minimálne náklady na údržbu, veľmi lacná prevádzka a vždy spoľahlivo nás doviezlo do cieľa, aj keď sme s ním absolvovali niektorú z našich niekoľkosto kilometrových ciest.

Podobné články:

Kvalitná posteľ pre zdravý spánok
Neviete zaspať? Budíte sa v noci? A či ráno vstávate...
Čítať ďalej
Anhydritové podlahy
Pri rekonštrukcii staršieho domu alebo bytu je potrebné uvažovať aj...
Čítať ďalej
Osem kohútov je slušná porcia pre kuchyňu
Klasický dedinský dvor okrem vstupu do domu zabezpečuje aj vstupy...
Čítať ďalej
Profesionálna starostlivosť u vás doma
Existuje nespočetné množstvo katalógov, ktoré poskytujú možnosť objednať si kozmetické...
Čítať ďalej
Už môžeme polievať
Každá záhrada je životne závislá od vody. Kvalita pôdy rozhoduje...
Čítať ďalej
Pánske aktovkyPánske aktovky
Pánske aktovky
Pred rokmi som bežne na obchodné rokovania nosil pánsky kožený...
Čítať ďalej

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka používa Akismet na obmedzenie spamu. Zistite, ako sa spracovávajú údaje o vašich komentároch.