Ako si dobre zariadiť kanceláriu

Prácu v kancelárii mnoho ľudí považuje za dobrú, pohodlnú a bezpečnú. Aby ste sa vyhli problémom s krčnou chrbticou, bolestiam hlavy a iným neduhom sedavého zamestnania, je potrebné aj k zariaďovaniu kancelárie pristupovať rozumne. Kancelársky nábytok má byť v prvom rade účelný, ale aj pohodlný. Svoju kanceláriu som si zariaďoval už niekoľkokrát, vždy som mal možnosť rozhodovať, aký nábytok v nej budem mať.

Väčšina ľudí používa ako hlavný pracovný nástroj osobný počítač. V „mojej“ kancelárii sme boli traja, každý so svojím PC alebo notebookom a ešte k tomu nejaké dva či tri PC na servis či oživenie. Teda dôležité pre nás bolo mať dostatok priestoru na všetko vybavenie a samozrejme aj na písomnosti.

Aby sme vedeli čo najefektívnejšie využiť podlahovú plochu miestnosti, museli sme si navrhnúť rozmiestnenie skríň a stolov aj ich rozmery tak, aby spĺňali moje predstavy o pracovnej ploche. Návrh a vizualizáciu celkového usporiadania vám pripraví aj dodávateľ, od ktorého kupujete kancelársky nábytok. To sa hodí najmä vtedy, ak miestnosť nemá pravidelné rozmery, vstupujú do nej piliere a výklenky. Takýto návrh umožní dokonale využiť plochu a nezabudnúť na stolík pod multifunkčné zariadenie alebo na kôš na odpadky aj vešiakovú stenu a priestor na obuv na prezutie. To oceníte najmä v zimných mesiacoch.

kancelársky stôl

Pri výbere pracovného stola je dôležitá nie len jeho šírka a hĺbka, ale aj možnosť nastavenia výšky nad podlahou. Aby vás neboleli predlaktia pri dlhej práci s klávesnicou. A tiež hrúbka pracovnej dosky, aby sa pri práci neprehýnala. S tým úzko súvisí správne sedenie. Najlepšie je si kancelárske stoličky vyskúšať. Nastavenie výšky sedáka je samozrejmosťou, ale dokonalé je mať možnosť si nastaviť sklon operadla a područiek na bokoch. Dobre tvarované operadlo podrží chrbticu v správnej polohe a pomáha zdravému sedeniu.

kancelárske stoličky

Keď zariaďujete kanceláriu, vyberajte kancelársky nábytok len od dodávateľa, ktorý má skúsenosti so zariaďovaním kancelárií. Nie každá kancelárska stolička je totiž vhodná na dlhodobú prácu s počítačom. Hoci pracujete pod strechou, aj tu ide o vaše zdravie a kvalitný a dobre navrhnutý kancelársky nábytok a jeho rozmiestnenie chráni vaše zdravie a zvyšuje váš pracovný výkon.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.