Bolesť kostrče. Čo za ňou je?

Bolesť kostrče je veľmi nepríjemná. Avšak tieto následky nemusíte mať iba keď si ju narazíte.

Táto nepríjemná bolesť môže prechádzať aj na iné miesta. Môže vám privodiť bolesť na konci chrbtice, bolesť v driekovej chrbtici, bedrových kĺbov, v panvovej a krížovej oblasti, vo väzoch a svaloch dolných končatín. Už žien môže dokonca ovplyvniť funkciu rozmnožovacích orgánov alebo močového ústrojenstva. Platí to však aj naopak, že bolesti v daných oblastiach môžu spôsobiť bolesť kostrče.

Najčastejšou príčinou bolesti kostrče sú sa samozrejme nepríjemné pády pri korčuľovaní, lyžovaní alebo iných športoch, pri ktorých je vyššie riziko pádu.

Za túto nepríjemnú bolesť môže však aj dlhé sedenie na nevhodných stoličkách s tvrdým povrchom. Aj preto sa odporúča ergonomické a zdravé sedenie, čiže prijateľné kancelárske stoličky, napríklad od AJ Produkty, ktoré podporia vaše celodenné sedenie. Je dôležité vždy sedávať na niečom mäkkom, zároveň si vypracovať funkčné svaly na zadku a udržiavať si pružnú chrbticu vďaka strečingu, joge, prípadne tancu.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.