Tipy ako správne používať micelárnu vodu

Ako používať micelárnu vodu? Poznáme mnoho nesprávnych odpovedí, no tými sa zaoberať nebudeme. Namiesto nich vám ponúkneme tie správne, ktoré vašej pleti prospejú. Dá sa micelárna pokožka použiť na pleť zasiahnutú akné? Je potrebné používať spolu s micelárnou vodou aj tonikum? Na tieto a ďalšie otázky nájdete odpoveď v nasledujúcom článku.
 

Micelárna voda predstavuje skvelý a veľmi jemný prostriedok, ktorým vyčistíte a osviežite svoju pleť. V zásade toho ani veľa nepotrebujete – okrem micelárnej vody stačia vatové tampóny. Jedným dychom však treba dodať, že nie je voda ako voda; zvlášť to platí o tej micelárnej.

Ktorá je TOP?

Na trhu nájdete mnoho rôznych micelárnych vôd, navzájom sa líšiacich značkou či zložením. Samozrejme, nie všetky sú rovnako kvalitné. Niektoré obsahujú vonné či iné dráždivé látky, ktoré by univerzálne použiteľná micelárna voda obsahovať nemala. Ak chcete ozajstnú kvalitu, siahnite po dermatologicky testovaných produktoch radu Sensibio H2O. Na svedomí ich má značka Bioderma, ktorá vlastní originálnu receptúru na výrobu tohto zázraku kozmetického priemyslu.

Otázky a odpovede, ktoré ste chceli počuť

A teraz niekoľko otázok a odpovedí, ktoré vnesú trochu svetla do problematiky používania micelárnej vody.

  • Je možné micelárnu vodu použiť na akné? Určite áno, micelárna voda pleti posiatej akné veľmi prospieva. Väčšina mydiel totiž narobí viac škody ako úžitku a pleť priveľmi vysušuje. Micelárnu vodu na akné môžeme smelo odporučiť.
  • Malo by sa po ošetrení micelárnou vodou používať tonikum? Záleží na osobných preferenciách. Micelárna voda totiž pokožku nielen čistí, ale aj tonizuje zároveň; môže teda slúžiť ako plnohodnotná náhrada tonika.
  • Je pri použití micelárnej vody nutné drsné čistenie? Nie, práve naopak. Silné trenie sa neodporúča. Micelárne vody totiž pokožku vyčistia aj bez toho, aby ste museli nečistoty na nej usadené doslova odstraňovať drsným trením.

Kde všade môžete micelárnu vodu používať?

Micelárna voda pre citlivú pleť je univerzálnym kozmetickým prípravkom so širokou škálou využitia. Môže slúžiť v rámci rannej hygieny, pretože pokožku príjemne prebúdza a osviežuje. Využijete ju aj behom dňa, kedy nie je núdza o stresové situácie – nepadne vám vtedy vhod malé osvieženie a prečistenie tváre? Micelárna voda je tiež ideálnym partnerom na cesty, najmä v prípade, že je človek dlhší čas odrezaný od vodného zdroja. Nesmieme zabudnúť ani na koniec dňa, micelárna voda totiž skvele zapadne do vašej čistiacej rutiny. Skvele funguje pri odstraňovaní make-upu, prebytočnej mastnoty a nečistôt, ktoré sa počas náročného dňa usadili na vašej tvári.

Vďaka svojmu zloženiu je micelárna voda veľmi účinná pri čistení pleti, ktorú však nevysušuje ani nenarúša jej prirodzenú ochrannú bariéru. Rozhodne ju treba vyskúšať.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.