Arganový olej – zdravie a krása na dosah

Či ste malá rodina alebo veľká, každý jej člen potrebuje svoje. Svoju zubnú kefku, svoju kozmetiku aj svoje lieky. A tak sa nám poličky v kúpeľni časom zaplnia rôznymi téglikmi či fľaštičkami. No akonáhle sa objaví nový problém, znovu bežíme do lekárne alebo k lekárovi po ďalší prípravok. Kde sa však s tým všetkým nakoniec podejeme? Nový byt by mohol byť riešením, ale vymeniť väčšinu týchto „nevyhnutností“ za arganový olej vidím ako oveľa lepšiu voľbu.
 
 


Poklad z Maroka alebo aj Marocké zlato. Tak to sú iné názvy pre arganový olej. A majú rozhodne pravdu. Arganový olej je naozaj vzácnou surovinou. Stromy, z ktorých sa získava, totiž nájdete len v Maroku. Inde sa ich vypestovať nepodarilo. Arganový olej značky Ryor sa z nich získava šetrnou metódou. Lisovaním za studena. Vďaka tomuto postupu si arganový olej zachová všetky pôvodné obsahové látky v nezmenenej forme.

Vitamíny zvonka aj zvnútra

A aké vzácne veci to ten arganový olej obsahuje? Arganový olej je úžasná zmes esenciálnych mastných kyselín, vitamínov, antioxidantov a rastlinných sterolov. Toto unikátne zloženie predurčuje používať arganový olej tak zvonka ako aj zvnútra. A nie len to. Dokonca ani veková kategória nehrá žiadnu rolu. Arganový olej je totiž vhodný pre každého. Od malých detí s atopickým ekzémom, cez tínedžerov s problematickou pleťou až po zrelé ženy, hľadajúce účinnú pomoc s vyhladením hlbokých vrások. No ani tu sa oblasť, kde sa dá arganový olej použiť, nekončí. Vlasy a nechty vám budú tiež vďačné, ak im trochu tejto esencie doprajete. A o pleti ani nehovorím. Karotény, ktoré arganový olej obsahuje, pokožku nielen zvláčnia, ale aj ochránia pred prvými lúčmi jarného slniečka.

Arganový olej možno s úspechom použiť aj zvnútra. Okrem toho, že ho môžeme rozmixovať s mandľami a medom na skvelú pomazánku, poslúži nám aj ako účinný prostriedok v boji proti vysokej hladine cholesterolu. Niektoré zdroje uvádzajú, aj jeho protirakovinové účinky.

Ak teda potrebujete univerzálny prostriedok na väčšinu vašich problémov s pleťou, vlasmi či nechtami, ktorý využije celá vaša rodina, stavte na istotu. Marocký arganový olej v bio kvalite ňou rozhodne je. Vyskúšajte ho teraz!

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.