Kvásková mapa ako bludisko

kvások

Chceli by ste si upiecť svoj vlastný kváskový chlieb, no príprava kvásku sa vám zdá príliš zložitá? Ak by vám však ktosi hotový kvások trebárs daroval, bolo by to oveľa jednoduchšie, však? A viete, že je to možné? Že existuje takzvaná kvásková mapa, na ktorej môžete nájsť ľudí, môžno aj z vášho blízkeho okolia, ktorí majú už hotový kvások a sú ochotní sa s vami oň podeliť? Ešte pred pár mesiacmi ste na tejto mape našli „zapichnutý špendlík“ s presnou adresou a kontaktom na konkrétneho darcu. Ale aj miesto stretnutia s prípadným záujemcom. Dnes už to neplatí. Niekto šikovný stránku upravil. A tak sa z kváskovej mapy stalo jedno veľké bludisko.Myšlienka vytvoriť akúsi kváskovú mapu, kde sa môže zaregistrovať každý, kto má svoj vlastný kvások a je ochotný ho darovať, nenapadla priamo mne. Keď som sa však o nej dozvedela, bola som ňou nadšená a hneď som sa zaregistrovala. Bolo to začiatkom roka 2013.
Pravdu povediac, čakala som veľký záujem. No mýlila som sa. Ešte zo začiatku sa viacerí aspoň pýtali, no postupom času nastalo absolútne ticho.

Kde to vlastne bývate?

kváskový chlieb
kváskový chlieb
Po poriadne dlhej dobe som pred pár dňami dostala znova mail. Ozvala sa mi jedna pani. Má vraj záujem o kvások, len by chcela vedieť, kde bývame. Čudné, pomyslela som si. Asi sa dotyčná zle pozrela na kváskovú mapu, veď tam predsa všetko dôležité je. Čo to nevidí? Vo všetkej slušnosti som jej doporučila, aby si mapu lepšie prehliadla.
Na druhý deň som dostala znova mail. Od tej istej pani. Vraj nevie nájsť, kde bývame. Tak to už mi začalo byť podozrivé a hneď v ten večer som si kváskovú mapu otvorila aj ja. A nestačila som sa čudovať. Špendlíčky som na mape síce našla, no po presných adresách ani chýru ani slychu. Dokonca ten môj špendlík ukazoval na miesto vzdialené cca 20 kilometrov od môjho bydliska. A to už je čo povedať, keďže bývam v síce malom,ale okresnom meste. Nehovoriac o tom, že po kliknutí na špendlíček sa objavila len bublina s mailovou adresou a základným popisom kvásku. Pritom v čase,keď som sa na mapu prihlasovala, všetko fungovalo a potrebné údaje sa zobrazovali. Čo sa teda stalo? A kedy?

Stratení na kváskovej mape

Kedy sa to stalo presne, netuším. Možno pred pol rokom. Možno skôr. Niekto šikovný však urobil na stránke „malú“, no zásadnú zmenu. Po tejto zmene už na celej mape nenájdete žiadnu adresu. Ani miesto doručenia. Ak teda máte záujem o kvások, neostáva vám nič iné, len si darcu kvásku vybrať tak povediac „od oka“. Potom ho kontaktovať mailom a dúfať, že za ním nebudete musieť cestovať desiatky kilometrov.
Tak nám zase niekto pomohol, že? A to som si myslela, že cieľom založenia kváskovej mapy bolo zjednodušiť ľuďom prístup k hotovému kvásku a tým aj k pečeniu si vlastného chleba. Možno kedysi. Dnes to však vypadá,že na tom už nikomu nezáleží.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.