Nerobte z lekárov alkoholikov

U nás taká obyčaj, k lekárovi si podarúnok prichystaj. A tak si chodíme po rady a recepty, a nechodíme s prázdnymi rukami. A keďže mám pár lekárov známych a chodím k nim len na kávu, tak viem, čo je najčastejším všimným. Lenže pri tom množstve práce, čo s nami pacientami majú všeobecní aj odborní lekári, ani nemajú čas skonzumovať všetko to tekuté všimné, čo dostanú. Preto sme sa rozhodli robiť to inak.Občas k lekárovi musíme každý. A nemyslím len so smrteľnou mužskou chorobou, akou sú soplíky. Veľa chorobám vieme predchádzať vhodne zvolenou stravou, veľa chorôb sa dá odstrániť prírodnými prostriedkami. Ušetrí to nie len peniaze, čas ale aj pečeň či obličky, ktoré si nemusia poradiť s chemikáliami. No s poúrazovými stavmi je naozaj asi lepšie navštíviť odborníka. Minimálne pre možnosť dobrej diagnostiky stavu alebo sledovania vývoja liečenia. Takže aj keď si myslím, že žijeme zdravo, občasnej návšteve lekárskej ambulancie sa nevyhneme. A ako vravím, nepatrí sa s prázdnymi rukami 😉

Osobne nemám rád, keď mi v taške niečo štrngá a značky nápojov poznám len z reklamy. Ak to nemá byť kvalitný domáci produkt, tak by som bol stratený zájsť do obchodu a kúpiť niečo na prípitok alebo piatkovú párty. Nevedel by som čo. A na druhej strane, ak by si mal môj lekár pravidelne vyprázdňovať zásobník s podarovanými sklenenými nádobami, tak by som mal obavy chodiť do takej ambulancie. A tiež im môžu splývať všetcí tí s rovnakými spôsobmi „pripomínania sa a poďakovania“. Chcelo to iný prístup.

sušené jablká

Vymysleli sme originálny „darčekový balíček“. Taký, ktorý bude priamo od nás, a ako keby bol pre nás. Čo je chutné, dobré a aj zdravé. A tak sme pripravili balíček doma sušených jabĺčok a k tomu pecník domáceho kváskového chleba. Vieme, že práce majú v ambulancii veľa, občas nestíhajú obed. A hladní ľudia nemôžu dobre pracovať. Za hrsť sušeného ovocia alebo plátok čerstvého kváskového chleba pomôže zahnať hlad sestričkám aj doktorovi a vylepší náladu.

dva chleby

Navyše po takomto darčeku nemusím mať obavy o správny a pohotový úsudok lekára, ktorý ma vyšetruje 😉 Ba môže ma hriať dobrý pocit, že som prispel k jeho lepšej nálade a aj lepšiemu zdraviu. A môžem pri tom všetkom dúfať, že vyniknem v inak jednotvárnej zbierke darčekových predmetov 😉

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.