Ortopedické pomôcky na nohy na jednom mieste ­– skúste e-shop Sanitas

Svojim nohám dávame často zabrať a oni nás za to vedia pekne potrápiť. Pomôžte si od problémov vhodnými ortopedickými pomôckami na nohy. Ktoré problémy to sú a ako ich vieme odstrániť?

 


Naše nohy bojujú s problémami vrodenými aj získanými. Niekedy ide o kombináciu oboch prípadov. Typickým problémom sú ploché nohy. Tie ako vada existujú aj vrodené, vo väčšine prípadov však ide o získaný defekt. 99 % detí sa rodí s zdravými nožičkami pripravenými pre optimálny vývoj, Nevhodná obuv, ale často tiež úzke ponožky, sú príčinou nesprávneho vývoja detskej nožičky.

Veľké ortopedické problémy vedia tiež ženám spôsobiť vysoké opätky, ale aj topánky s úzkou špičkou, čo je typický prípad dámskych lodičiek. Extra vysoké opätky zapríčiňujú problémy s chrbticou, bolesti hlavy, ale aj problematickú deformitu dolných končatín. Častými problémami sú vybočený palec, halux, alebo pätná ostroha.

Máte ortopedické problémy? Zmiernite ich vhodnými pomôckami

Jedným zo zameraní e-shopu Sanitas – Sanitaske.sk sú ortopedické pomôcky na nohy. Firma ponúka bandáže, vložky, podpätenky a korektory. Vďaka týmto pomôckam sa aj z obyčajnej obuvi stane ortopedická. Tá je charakteristická špeciálne upravenou vložkou, ktorá sa vie prispôsobiť chodidlu a podporuje priečnu aj pozdĺžnu klenbu nohy. Nosenie ortopedickej obuvi je však veľmi obmedzujúce. Riešením sú vhodné vložky a podpätenky do topánok. Odľahčujú dolné končatiny, napomáhajú pohodliu nôh, ale aj ich rehabilitácii.

Pomôcky aj na riešenie problémov s haluxom

Predovšetkým ženy trápi nepríjemný problém – halux, teda vybočený palec. Objavuje sa na jednom či oboch chodidlách. Ide o štrukturálnu deformitu kĺbu s vybočením palca do vonkajšej strany. Deformita je síce daná geneticky, ale zhoršuje ju nevhodná obuv. Príčinou vzniku môžu byť tiež úrazy, alebo prílišné namáhanie nôh. V e-shope Sanitas kúpite aj pomôcky na zlepšenie stavu hallux valgus, ale tiež na rehabilitáciu po operácii.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.