Akumulátorová píla je pomocník v záhrade

Kto má na záhrade ovocné alebo okrasné stromy a kríky, nevyhne sa ich pravidelnému rezu a strihaniu. A to nepôjde bez kvalitných nástrojov. Nožnice ručné aj pákové a píly sú nevyhnutnou výzbrojou každého takého záhradkára. Rovnako pri príprave vyvýšených záhonov alebo nemeckej kopy sa bez píly a sekery nezaobídete. No nie vždy musí byť práca s pílou na záhrade namáhavá.


Pretože máme záhradu za mestom a nie vždy máme dosť času sa jej plne venovať, snažíme sa prácu v záhrade vykonávať čo najefektívnejšie. Súčasne si stále uvedomujeme, že záhrada by mala byť miestom pre relax a oddych a práca v nej by nás mala baviť a nebyť drinou. Takže občas si kúpime nejaké vybavenie, ktoré nám prácu v záhrade uľahčí alebo spríjemní.

ElektrickaPila

Posledným takým pomocníkom v našej záhrade sa stala elektrická akumulátorová pílka FloraBest 10.8 A1, ktorú predáva aj Lidl. Dodávaný pílový list na drevo má dĺžku 15 centimetrov a vďaka unifikovanému polpalcovému upínaniu nie je problém dokúpiť si iné listy. My už máme aj dlhší 20 centimetrový list na drevo a tiež kratší 15 cm list na kov. Takže vlastne môžeme s pílkou doma alebo v záhrade odrezať čokoľvek. Keď mi „zavadzal“ jeden zaseknutý oceľový šrób M6, tak to pätnástich sekundách bolo s touto pílkou po probléme 😉 Ručnou pílkou na železo by som sa bol trochu zapotil.

Pílku poháňa 12 voltový LiIon akumulátor, ktorý je dodávanou nabíjačkou nabitý za hodinu. Navyše netrpí samovybíjaním, takže je v kufríku vždy pripravený k použitiu. A popílenie suchých konárov alebo aj odstránenie celého starého stromu odteraz nie je pre nás problém. Nemusíme zháňať nikoho s motorovou pílou ani sa pripravovať na celé poobedie s ručnou pílou. Takisto príprava haluziny na nemeckú kopu je teraz skôr zábavou, ako drinou. A o to nám išlo pri kúpe tejto píly. Po akumulátorovej strunovej kosačke, ktorá obsahuje rovnakú batériu (len iného tvaru), je to už druhý výdatný pomocník v záhrade. Navyše ho môžeme využívať aj v domácej dielni, kde doplnila táto píla FloraBest akumulátorovú ručnú vŕtačku a akuskrutkovač.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.